Anonymous'un 32 üyesi Türkiye'de göz altında!

Dev hacker grubu Anonymous, tarihinde aldığı en sert darbelerden birini aldı; üstelik Türkiye'den...

  • Zeynel A. Öztürk
Anonymous'un 32 üyesi Türkiye'de göz altında!
Türkiye'de 32 Anonymous üyesi göz altında

Hacker grubu Anonymous'un bazı üyelerinin İspanya'da tutuklandığı iddialarının ardından, grubun 32 üyesi daha bu kez Türkiye'de tutuklandı.

Security Week'ın raporuna göre Anonymous, Türkiye hükümetinin ülkenin internet bağlantısı üzerinde filtre uygulama planları nedeniyle bir takım web sitelerini hedef almıştı. Rapora göre Türkiye'nin farklı 12 ilinde 32 Anonymous üyesi polis baskınları sonucunda gözaltına alındı. İspanya'da grubun liderlerinin yakalandığına dair haberler üzerine ise gruptan 'Anonymous'un lideri yoktur. Anonymous kişisel farklar gözetmez' açıklaması gelmişti.

Anonymous bu senenin başlarında Sony'ye hizmeti engelleme saldırısı yaptığını itiraf etmiş, ancak PlayStation Network saldırısıyla herhangi bir ilgisi bulunmadığını bildirimişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Oh olsun! İnşallah hepsi bir an önce yakalanır! Bunlar daha başlangıç! :D

sansürü kaldırın tutuklamak yerine :O

Türklerle uğraşmayım sonu böyle kötü olur

türkiyede yakalananlar sadece sempatizanları. galayana gelip programı indirenler ve tib'e saldıranlar. en sert darbe lafıyla abartmışsınız biraz :)

hack namına bir şey bilmeyen lamerlar yakalanmıştır :)))) (saldıracaksan önce ingilizce öğren, açıklamaları oku sonra saldır a be salak :) )

devamını bekliyoruz hacklerin özellikle cumhurbaşkanlığına saldırsalar çok iyi olacak

Gördünüz mü Filtreyi?
Açın adam gibi bir site dilediğiniz gibi protesto edin filtreyi ama yaptıgınız şeyi adam gibi yakın bel altı mizahı gelişmiş kişilerin eylemi böyle sonuçlanır.

Olur böyle vakalar, Türk Polisi yakalar.

Tutuklananlardan biride benim ama serbest bıraktılar şuan evdeyim.

Polis iyi çalışıyor

bence bu sansür sonucunda çoğunluğu tek etkileyecek olay DNS :)

yani standart paket dediklerinde doğru konuşuyorlarsa...

dnsi yasaklasalarda kullanacağım umrumda değil veririm cezası parası neyse dns imi girer videomu izlerim hapiste yatmam gerekiyorsa da yatarım ampüllerin altında oturarak öleceğime ayakta ölürüm her türlü izleyeceğim izlettireceğim sıkıysa engelleyin pcmede depo yapıyorum halka yayın yapçam hadi bakalım

Kim ne derse desin yaptıkları kanunlara aykırıydı ve cezaları neyse çekmeliler. Yaptıklarını kahramanlık olarak görenler olabilir ama şunu sorarım, ya sizin sitenize saldırsalar ve bu saldırıyı birileri kahramanlık olarak görse nasıl hissederdiniz? Helal olsun aslanlarıma mı derdiniz yoksa kanunlara uymadıkları için cezalandırılsınlar mı isterdiniz?
Kanun her şeyin üzerindedir. "köpekler istiyor diye atlar ölmez".
Herkes cezasını çekmeli, bundan sonrakilere de ibret olsun. Bilgisayar başında sağa sola saldırıp kanunları çiğnemeyi risksiz görmemeliler daha fazla.

mal mal yorum yazmayın .. internetinize sahip cıkın şeker kardeşlerim

sakinnnnn ! hakaret etmek olmasın...

Anonymous grup lideri mustafa dır herkes bilsin.

Alıp götürdüler merkeze, ha ha ha...

O şimdi mahkum, alıp götürdüler merkeze, ha ha ha...

devletin böyle yetenekli çocukları eğitmesi gerekirken tutuklamak niye. ağzı olan konuşuyor arkadaş çoğu programı bilmeden indirdi program arkada çalışırken bunlar tutuklandı. ama helal olsun herkes konuşurken en azından bu 32 çocuk tepki gösterdi birşeyler yaptı. herkeste aynı lakırtı aman konuşayım ama bir bok yemeyim! helal olsun alkışlıyorum valla

Yasalara aykırı hiç bir şeyi onaylamıyorum, tepkiler demokratik olarak sivil toplum örgütlerinde bildiri yayınlayarak, demeç vererek olur, yasalara aykırı tepki olamaz.

Hiç bir gerekçe bana hiç bir hacker'ı haklı ya da şirin gösteremez.

Benim haklarımı korumam için hacker'e ihtiyacım yok. O kadar aciz de değilim, kesinlikle de o kadar düşemem.

Yaziklar olsun Turk halkina. Siz adam olamazsiniz...

İlerde şunu protesto etme karşılığı ülkeni satarmısın deseler onu da yapacaklar herhalde. Kol kırılır yen içinde kalır, bir uygulama yanlış bile olsa yabancılara karşı birlik olmamız gerekli. Meseleleri kendi içimizde çözmemiz gerekli, yabancı 3-5 çapulcunun piyonu olarak kendi ülkenin birimlerine kanunsuz olarak saldırarak değil. Korkmaya başladım insanımızın birlik beraberlik duygularını yitirmeye başlamasından...

belkide şimdi başlıyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play