Anonymous'un dosya paylaşım bilmecesi

Megaupload kapatılınca ortaya çıkan bu site herkesin kafasını karıştırdı...

Anonymous'un dosya paylaşım bilmecesi

Megaupload'ın kapatılmasıyla birlikte dosya paylaşım portalları birbiri ardına kendi önlemlerini alırken, bazı paylaşım siteleri hizmetlerinin büyük bir bölümünü durdurmaya karar verdi. Telif haklarını çiğnediği gerekçesiyle kapatılan ve kurucusu tutuklanan Megaupload'ın kapatılması Anonymous'u da harekete geçirdi.

Megaupload'ın kapatılması üzerine ABD'nin çeşitli devlet kurumlarına saldırı düzenleyen Anonymous, SOPA ve PIPA'ya karşı olduğunu bu şekilde gösterdi. Ancak tam bu noktada dün alan adı kaydı yapılan bir site, kafaları karıştırdı.

Anonyupload isimli dosya paylaşım sitesi, Megaupload'ın kapatılmasıyla beraber bağış toplayarak Megaupload'a alternatif olmak için kolları sıvadı. Akıllardaki soru ise şuydu: Anonyupload, Anonymous'un bir hareketi mi?

Anonymous'tan konuyla ilgili çok geçmeden bir açıklama geldi. Hacker grubu, Anonyupload'ın Anonymous ile uzaktan yakından bir ilgisi bulunmadığını kaydetti.

Anonyupload, yeterli parayı toplayarak Cuma günü kullanıcıların hizmetine girmeyi amaçlıyor; ancak PayPal şimdiden şirkete ait bağış hesabını kapatmış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

megaupload benim en sevdiğim paylaşım sitesiydi!

megaupload a hiç üzülmedim.duckload a çok üzülmüştüm.wupload da kapanırsa çok üzülürüm.duckload ve wupload ı özel kılan free halde çok yüksek hızda indirme yapması hemde tek link :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play