Anonymous'un hedefinde Dünya Kupası var!

Bir süredir sesi çıkmayan dev hacker grubu Anonymous, Dünya Kupası'nı ciddi ciddi tehdit etti!

  • Cem Şancı
Anonymous'un hedefinde Dünya Kupası var!

Brezilya'da bu akşam başlayacak olan Dünya Kupası, ünlü hacker grubu Anonymous'un hedefinde. Brezilya'nın çok fakir bir ülke olduğunu ve insanlarının sefalet içinde yaşadığını ancak buna rağmen turnuvaya para aktarılmasına tepki gösteren Anonymous, Dünya Kupası'na sponsor olan firmaların online servislerine saldıracaklarını açıkladı. Şu anda Adidas, Budweiser, Coca-Cola ve Emirates Airline, hacker grubunun kara listesinin tepesinde bulunuyor.

Söz konusu firmaların online servislerindeki açıkları bulduklarını ve bu servisleri çökertmelerinin an meselesi olduğunu açıklayan Anonymous, firmaların Dünya Kupası'na reklam vermek için milyonlarca dolar harcayacakları yerde Brezilya'da zor şartlar altında yaşayan fakir insanlara yardım edecek organizasyonlar düzenlenmelerini istiyor.

Anonymous geçen hafta da Brezilya Dış İşleri Bakanlığı'nın e-posta sunucularına sızarak, bazı e-postaları halka açıklamıştı. Bakalım, karşılaşmalar sırasında Anonymous'un dünyanın gözü önünde gerçekleştireceği saldırıları olacak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

çok seviyom bu Anonymous u adamlar çok iyi düşünüyor

çok iyi ya bizim ülkeye de karışsın anonymous.

Helal olsun

Eğer meseleye bu gözle bakiyorlarsa benden tam destek...

Helal olsun

para için değil insanlık için hack yapan birilerini görmek güzel

Sen de yorum yaz