Ansızın gelen Windows 10 güncellemesi...

Hava durumu bülteninde çıkan Windows 10 uyarısından sonra bir Windows 10 vakası daha...

  • Cenk Atlı
Ansızın gelen Windows 10 güncellemesi...

Windows 10, kullanıma sunulduğu günlerden beri yürüttüğü "agresif" tanıtım çalışmalarıyla da adından çok söz ettirdi. Microsoft'un işletim sisteminin bu en yeni versiyonunu indirmek için birçok kullanıcıya yaptığı ısrar süreç içerisinde biraz negatif bir algıya yol açtı.

Öyle görünüyor ki aradan geçen yaklaşık bir yıla rağmen firma bu "Windows 10'u yükleyin" ısrarlarından vazgeçmedi. Zira profesyonel bir oyuncu olan Erik Flom geçtiğimiz günlerde bir oyunun ortasındayken ve bunu da Twitch üzerinden canlı olarak yayınlıyorken, Windows 10'un PC'sine otomatik olarak yüklenmeye başlamasına tanık oldu.

Bunun nasıl olduğuna dair hiçbir fikri olmadığını ve o esnada Windows 10'a küfürler yağdırdığını belirten Flom, canlı yayında olduğu için bu güncellemenin olabildiğince hızlı bitmesini istediğini ifade etti. Söz konusu hadise Windows 10'un, kullanıcı bilgisayarını halihazırda kullanıyorken otomatik olarak yüklenmeye başlamasının ilk defa kayıt altına alınması anlamına geldiği için de oldukça ilginç.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

torrent gibi paylaşımlı olarak yüklüyor oradan da kapatın sag tık kişiselleştir güncellleştirme güvenlik windows update gelişmiş ayarlar güncelleştimrlerin nasıl teslim edilecegini seç orda bir tik var o açık onu kapatın ayrıcaa yönetten windows update kısmını da devredışı yapın ve durdurun

Benim anlamadığım hala nasıl canlı yayın yapıyor. Tahminimce başka ekipmanlar kullanıyor canlı yayını iletmek için.

Keyfi yerinde olan sıradan kullanıcılar boş yere Windows'larını güncellemesinler! Güncellemeleri tamamen kapatsınlar! Windows 7 SP1 kullanıyorum, tek bir güncelleme bile almıyorum ama bilgisayarlarım dünyanın en hızlı ve en güvenli bilgisayarlarıdır. Tek bir sorun bile yok! Özel olarak herhangi bir güncellemeye ihtiyacınız olmadığı sürece en iyi Windows yalın Windows'tur. Güncellemelerin sisteminizin performansını düşürme ihtimali yüksektir. Gerçekten ihtiyacınız yoksa, WU size göre değildir...

Sistemi dört dörtlük kurun, ücretsiz Comodo IS'i kurun, ayarlarını yapın, sistemin imajını alın ve ücretsiz Restore Rx'i kurun! Gerçekten ihtiyacınız yoksa, Windows Update'ler ile de uğraşmayın! Bu strateji ile bir sistemde güncellenmesi gereken 5 şey vardır: Güvenlik Yazılımı, Gerialma Yazılımı, Tarayıcılar, Java ve Flash Player. Özel bir durum olmadığı sürece bunların hepsini birden ayda bir kere güncellemeniz yeterlidir. Tüm programların güncellemelerini manuel olarak ayarlayın!..

Bunu ben de yaşadım. Çok önemli bir iş de yapsanız bu şey gerçekleşiyor. Öncelikle bildirim panelinden bir mesaj geldi. "Yeni güncellemeler var, bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerekiyor" diye. "Şimdi yeniden başlat", "Daha sonra yeniden başlat" ... Daha sonra yeniden başlat dememe rağmen aradan geçen 5 dakika sonra doğrudan başlatma yapıldı. Maalesef böyle bir durum oldukça sıkıcı birşey ve çok uzun sürüyor.

Windows 10 a eğer yükselme şansınız varsa, hiç durmayın. Harika!

Başlangıçta Comodo HIPS'i çok beğenmemiştim ama sonradan o kadar beğendim ki anlatamam! HIPS herşeyi kontrol altında tutan harika bir ünite! WhiteList/Black List uygulamasına gerek yok. HIPS hiç sorun çıkarmıyor ve herşeyin kontrol altında olması çok daha akıllıca...

Windows 10 gibi mükemmel bir işletim sistemine geçmek için microsoftu bekleyen mi var ki? Microsoft Windows xpden sonra yapabileceği devrimi Windows 10 ile yapmıştır. Donanımınız yettiği halde gecmiyorsaniz çok yazık ediyorsunuz.

İstedikleri gerçekleşemiyor. Windowsla ama dünyada ki tüm bilgisyarlara yayılmaktı ama bunu yaparken de deli para kazanmaktı tabi. Sistem günümüz şartlarını karşılayamaz hale gelmiş durumda. Zaten kuvantum bilgisayarlar için bu tarz işletim sistemleri ilkel kalacağı için çok ömrü kalmadı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost