Anti-virüs devini gururlandıran başarı

"En İyi 100 Yazılım Şirketi" listesine girmeyi başaran anti-virüs devi hangisi? İşte sorunun cevabı.

Kaspersky'dan büyük başarı

Bilgi ve içerik yönetim yazılımları geliştiren lider firmalardan Kaspersky Lab, dünyanın önde gelen şirketinden oluşturulan "En İyi 100 Yazılım Şirketi" listesine girmeyi başardı. Gelirinde bir önceki yıla göre yüzde 177'lik büyüme yakalayan Kaspersky Lab, Google'dan sonra en hızlı büyüyen ikinci şirket oldu.

Söz konusu liste, bağımsız bir kurum olan "Top 100 Araştırma Vakfı" tarafından hazırlandı. Liste, şirketlerin 2008 yılı gelir ve yazılım satış rakamları baz alınarak hazırlanıyor. Gelirler hesaplanırken, lisanslı satışlar, abone sayısı ve müşteriye destek hizmetleri dikkate alınıyor. Gelirlere yazılım, hizmetler ve vergiler dahil edilirken, hizmet, danışmanlık ile sistem bütünleşmelerden kaynaklananlar ise hariç tutuluyor.

En hızlı büyüyen yazılım şirketi hangisi?

Kaspersky Lab, "En İyi 100 Yazılım Şirketi" listesinde 76'ncı sırada bulunuyor. Şirketin geçen yılki geliri, 2007'ye göre yüzde 177'lik artışa işaret ediyor. Bu da Kaspersky Lab'ı Google'dan sonra en hızlı büyüyen ikinci şirket konumuna getiriyor.

"Top 100 Araştırma Vakfı"na göre, Kaspersky Lab'in mevcut büyüme hızını korursa, antivirüs yazılımı şirketleri sıralamasında bulunduğu dünya dördüncülüğünden terfi ederek bir basamak yukarıya çıkacak. Bu yüzden Kaspersky Lab'in hedefe ulaşmak için kurumsal pazardaki agresif büyümede vites değiştirerek önümüzdeki dönemde rakiplerine meydan okuyacağı belirtiliyor.

"En İyi 100 Yazılım Şirketi" listesinin tamamına www.softwaretop100.org'dan ulaşabilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Kaspersky dışlayanlar, laf atanlar vs. artık resmi olarakda güzel bir cevap aldığınıza göre. Utanmadan halen konuşabilecekmisiniz =) ?

Hiç şaşırmadım =)
Hiç bir başarı tesadüf değildir...

kardeşim bu durum pazarlamayla alakalı, yeni satılan makinaların windowslarına entegre edersin ve böylece çok satmış olursun. Bu yazılım gayet başarılı temizlik yapıyor ama kurulduğu makinayı da bayıltıyo yaw kardeşim...!!!

ben bu parayı makinamı bayıltsın diye vermiyorum ki...!!!

Çok başarılı program olduğunu kabul ediyorum da fiyatı çok pahalı biraz indirseler çok güzel olacak.

Kaspersy açtığım programları engellemese bende kullanıcam ama engelliyor.O yüzden avira'yı tercih ediyorum.

41 McAfee sırada daha iyiside var.

taraflı haber yapıyorsunuz
7 Symantec sırada
41 McAfee sırada görmediklerimde vardır daha şöyle bir baktım.

CHIP Online notu:
Taraflı haber yapmıyoruz; yazının sonunda da göreceğiniz gibi, bu bir basın bültenidir. Kaspersky kendi basın bülteninde kendi derecesinden bahsetmiş doğal olarak. Symantec ve McAfee de bize ilgili konuda bir bülten gönderirse, emin olun onları da büyük bir mutlulukla yayınlarız...

kaspersky ı sildim bilgisayardan resmen %50 gözle görünür hız artışı oldu ne biçim bir prgramdır ya.....

Bütün yorumlara baktım.Bu makinayı yoruyor diyen arkadaşlar kaspersky'I bir yıl bile kullanmamış belli :)
Başta bende öyle diyodum ama artık ram miktarını tarayıcıdan az kullanıyor(en yüksek).Alın ve görün ;)

kasperskyın mükemmelliğini kanıtlayan bir firma daha çok pahalı diyenler açık artırma sitelerinde 10-15 liraya 1 yıllık lisans bulmak mümkün.!

Belki sizin bi taraf tuttuğunuz yok. Ama haberin başlığından, anasayfada verilme biçiminden ve haber içeriğinden anlaşılan şu; Kaspersky den başka antivürüs şirketi bu listede yer almıyor. Bu durum beni rahatsız etti. Biz sitenizin sürekli takipçilerine her haberinizin kaynağını araştırma zorunluluğu hissettirmeyin bence...

CHIP Online notu:
Yazıdan alıntı: "En İyi 100 Yazılım Şirketi" listesinin tamamına www.softwaretop100.org'dan ulaşabilirsiniz."

ACG İnternet Security+Firewall+eklentleri güzel bir program makinayı kasmayan...başarılı

AdRaMiTi yazmış:
Hiç şaşırmadım =)
Hiç bir başarı tesadüf değildir...
Bugün 00:14

evet arkadaşım başarı tesadüf değildir çok ve iyi çalışan başarılı olur:)

kasper çok kapsamalı bir program bence en iyi anti virüs programları engelliyor ama izin ver diyince sorun kalmıyor

41 McAfee sırada daha iyiside var diyen arkadaşım
mcafee geçtiğmiz günlerde windows u virüs olarak görüp çoğu sistemi kullanılamaz hale getirmişti ayrıntıları atlamayalım :)

ben avast kullanıyorum ama internette forumlara baktığım zaman çoğu kişi avirayı tercih ediyo ama kaspersy de kullanan sayısı az değil çoğunluk yha antivir yada kaspersy de ama bn bnm avastın bitek virüs bulmada işe yaradığını düşünüyorum nolursa olsun sonuçta işime yarıyo ya.

İşim gereği bir çok farklı bilgisayarda bir çok farklı antivirüs programı kurdum ve kullandım. Beni en çok menmun eden Kaspersky oldu. Bir antivirüsten beklenecek ilk şey olan güvenliği hepsinden daha iyi yapıyor. Öyle diğerlerinden fazla bir yavaşlığıda yok. Kullanımı daha profosyonel.

doğru kaspersky makinenize kuruluysa kesinlikle hiç bir sorununuz olmaz. çünkü zatan sistem yüzde 20 lere kadar performans kaybı verebiliyorsunuz(sisteme göre değişir) dolayısıyla bu yavaşlıkta kaza geçirmekte, düz yolda dözer devirmeye benzer. kaspersky kullanıcıları tebrikler umarım kullandığınız en hantal antivirüs programının adının bir listede yer alması sizleri mutlu etmiştir.

kespırsk 1 numeroooo

kaspersky'ın makinayı kasması onun daha derinlemesine bir koruma ve tarama yaptığını gösterir bu arada ben kaspersky'cı değilim AVG'ciyim:)

eset nod32 diyorum

Yürübe KasperSky kim tutar seni :D

Kaspersky ciddi bir yazılım üreticisi ve programları içinde kötü denemez ama çok kasıyo yani eset nod 32, onun yaptığı işi her türlü yapıyo ve sistemi yormuyo benim için eset vazgeçilmez bir anti virüs.

www.softwaretop100.org/list2009.php

Burada 18.sırada BMC var. Bu bizim yerli kamyon şirketi BMC mi?

Norton 360 başka bişi demiyorum

Kaspersky yavaşlatıyor diyen ve nod32 daha iyi diyenlere şunu söyleyeceğim. Evet Kaspersky bilgisayarı azda olsa yavaşlatıyor çünkü adam akıllı görevini yapıyor bunun içinde kaynağa ihtiyacı var. Nod sembolik bir antivirüs olduğu için yavaşlatmaması normal. Çok bilgisayar geldi üzerinde nod kurulu tarama yapıyorum birşey çıkmıyor Nodu kaldırıp Kasperskyı kurduğumda ise bir sürü virüs çıkıyordu. Neyse isteyen istediği antivirüs programını kullanır. Ben Kaspersky dan vazgeçmem bu çizgisini kouruduğu sürece

esed bitdefender norton kullanipda aglayani cok görduk buralarda

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir