Anti virüs devlerinin belalısı geri döndü!

Antivirüs ve güvenlik devi bir kez daha ünlü hacker'ın kurbanı oldu: İşte o dev ve hack'lenen site.

  • Ümit Öncel
Anti virüs firmalarının belalı hacker'ı geri döndü
İşte Unu'nun ispatı; Symatec sunucusundan bir görüntü...

Unu'yu artık siz de tanyorsunuz. Bu yılın başlarında Romanyalı bir "seri hacker" ardı ardına büyük güvenlik firmaları hedef almış ve sitelerine saldırmıştı. Unu'nun saldırılarından Kaspersky, BitDeffender, F-Secure ve Symantec gibi devler nasibini almıştı. Ve aradan bir yıl geçmeden Unu geri döndü...

Unu son olarak Pangolin ve Sqlmap adı verilen ve özellikle hacker'lar ile güvenlik uzmanları tarafından kullanılan yazılımlar yardımıyla Symantec'in Japonya'daki sunucularına saldırdı. Unu bu saldırıcı sonucunda güvenlik devinin sunucusundaki tüm dosyalara ve veri tabanına erişebildiğini açıkladı.

Symantec yetkilileri ise saldırıyı ve meydana gelen güvenlik açığını doğruladılar ama konunun ne derece ciddi olduğuna dair henüz bir açıklama yapmadılar. Unu, saldırısının detaylarını ve ekran görüntülerini kendi blog'unda yayınladı (İngilizce). Symantec ise saldırıya uğrayan sunucunun erişimini geçici olarak durdurdu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Hiçbir Firewall yada Antivirüs programı profesyonel Hackerları durduramaz.

VMware kullanıyor :D

Bencee Antivirüs yapımcıları da birer hacker.bilmiyoruz ama bizim bilgisayarlarımızdan ne dosyaları çalarlar isteseler.Bir de şu hackerlar. İnsanlara zarar vererek ne elde ediyorlar anlamıyorum.Teknoloji iyidir fakat insanlar teknolojiyi hep kötü ynde kullanıyorlar.Teknoloji üreticileri de tamamen güvenli bir teknoloji üretmiyorlar ki güvenlik programı yazan firmalar da iş görsün.Yani sorun hepsinde biz kullanıcılar hariç.ALLAH(C.C) hidayet versin insanlara.

İşte oaly bu..güvenlik şirketi olsan ne yazar :D:D..hackerlar iyi çalışıyorlar, bu kişileri güvenliğe koysanız acayip işler yaparlar..Ama hallerinden memnundurlar ,bir düşünün bu siteyi hackedikten sonr ahacker arkadaşlarına sitenin resimlerini gösterecek ve "bakın ne yaptım diyecek :D"...Çok çalışmak lazım bu saldırıları önlemek için.

ozan2680 antivürüs programları profesyonel hacerlerini durdurabiliyorlar japonyadaki şubeye hacerın girebilmesi bir hata sonucunda oluştu bunu burada açılamamışlar böyle büyük şirketler daima ağı hadisesine varmaz kesebilecek donanımlara sahip japonyadaki ağ da oluşan bir promlemden dolayı oluşmuştur.Tabi hecarlar hemen bunu fırsat bilip hemen sisteme girmişlerdir...

güvenlik yazılımı yapan bu firmalar icin hakkaten rezalet...

MSSQL abuhahah Microsoft'tan daha iyi sistemler bekliyoruz :D

kaspersky a hiç yakıştıramadım kendilerini aşağıya atsınlar

Sen de yorum yaz