Anti-virüs'e bile güvenmeyin!

PC güvenliği için kullandığınız anti-virüs programına güveniyor musunuz? Güvenmeseniz daha iyi...

  • Ümit Öncel
Anti-virüsleri kandırmak mümkün, hem de hepsini!
Tüm anti-virüsler kandırılabiliyor

Bilgisayarların ve bilgilerin güvenliği günümüzde en önemli konulardan biri haline geldi. Bilgilerinizin peşinde olan suçluların saldırılarına karşı kendinizi korumak için bir anti-virüs programı kullanmak ise günümüzde bir zorunluluk. Fakat çok büyük bir sektöre dönüşen güvenlik konusunda ufak bir sorun ortaya çıktı; anti-virüs programlarının hepsini geçmek mümkün!

MatouSec'in yayınladığı bir araştırmaya göre son derece basit bir yöntemle günümüzdeki gelişmiş bilgisayarları korumakla görevli anti-virüs programlarını kandırmak aslında sanıldığından daha kolay. MatouSec'in yaptığı araştırmada, özellikle çift çekirdekli işlemcilerin yeni saldırı yöntemine daha kolay aldandığı ortaya çıktı. Gönderilen zararlı bir dosya bir çekirdek tarafından incelenirken, diğer çekirdeğin meşgul edilmesi çoğu zaman, anti virüs programlarının virüsleri gözden kaçırmasına neden oluyor.

Bunun çoklu işlem yapma yeteneğine sahip işlemciler ile ilgili genel bir sorun olduğunu söyleyen uzmanlar, bu sayede çekirdeklerden birini meşgul ederken, diğeri güvenlik yazılımını çalıştırmadan içeri bir zararlı yazılım sokmak son derece kolay. MatouSec, aralarında en tanınmışların da bulunduğu tam 34 anti-virüs programı ile yaptığı testlerde, tamamını kandırmayı başardı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

aynen cort...!!!
şimdi cortladık işte...!!!
peki şimdi ne olacak...??? bir zararlının diğer çekirdeği kullanmaması için dua' mı edeceğiz...???

yada Microsoft Essential' e mi döneceğiz...??? çünki Microsoft kendi işletim sisteminin piri... ve en iyi o korur herhalde...

SEVGİLİ CHİP bir an önce br çözüm makalesi bekliyoruz...

saygılarımla...

biz ölelim o zaman kime güvencez

...... derken bu böyle sürüp gider... Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.

en iyisi linux !

bende 4 çekirdek var düşünün benim halimi

4 çekirdekli işlemcilerde ne oluyor ozaman :)

desenize dünyanın sonu geldi :)

Tamamını kandırmayı başarmış yazıyor (tanınmışların da bulunduğu), sen hala essential diyorsun.

zaten special olarak yazılmış virüsler çoğunu geçebiliyor ki.Kendileri ürettikleri virüsleri yakalatıyor antivirüs firmaları :))

4 çekirdekte 4 rock virüs grubu konser veriyor pcde demekki ;P
tek işlemcili bir pc'im var ve süper kahraman tek başına cüneyt arkın gibi bizansı çökertiyorum...
virüs bizim muhite giremiyor..

birazdan öte bir saçmalama şekli resmen. hadi antibvirüsü aştı netten erişip ama ya özel güvenlik switch leri cisco fortinet isa bunlarıda kandırıp aşabiliyormu acaba? saydığı antivirüsler hep gördüğümüz kullanmayı düşünmediğimiz çeşitleridir. artık eski versiyonları aşmak kolay ama artık güvenlik duvarları kendi başına çalışıyor analiz için antivirüs veritabanına ihtiyaçları yok kendilerine ait veri tabanı mevcut çoğu yazılımda.

Bu gidişle internete kimse girmeyecek,Canına okudular internetin virüs yazanlar,On milyonlarca site var,Güvenipte gezilen site sayısı binlere düşmüş durumda,İnterneti yöneten kadrolar,Virüs taşıyan siteleri hemen kapatıp,sahiplerinin internete bağlanmasını engellemeleri gerekiyor.Virüsler yüzünden İnternettende,Bilgisayardanda soğudum,Kına yaksınlar bir taraflarına virüs yazanlar.İnsanoğlunun yüz karaları bunlar.Virüs yazanlarda,Virüsü bilerek bulaştıranlarda

Bu yüzdendir antivirus kullanmıyorum gerek duymuyorum. Zaten bilgisayar kullanmasını bilen birinin antiviruse ihtiyacı yok

base1.txt;42;42

Sen de yorum yaz