Antivirüs devi McAfee de başkan adayı oldu...

Çılgın antivirüs devinden büyük sürpriz: ABD başkanlığına aday oluyor!

John McAfee artık bir başkan adayı...

McAfee antivirüsün kurucusu, paranoyak ve eğlenceli karakter John McAfee, ABD başkanlık yarışına katılmaya karar vermiş gibi görünüyor. Resmi başvurusunu gerçekleştiren McAfee, The Hill'in söylediğine göre "henüz duyurulmamış yeni bir parti kuracak."

Daha önceki basın raporları, McAfee'nin yarışa katılmasını isteyen binlerce e-posta aldığını iddia ettiğini ve "danışmanlarının" da bu fikri desteklediğini göstermekteydi. O sırada kimse bu danışmanların kim olduklarını bilmiyordu ancak eski bir Google çalışanı Kyle Sandler, McAfee'nin kampanya yöneticilerinden biri olarak adlandırılmış durumda.

Her başkanlık yarışının başlangıcı oldukça ilginç sahnelerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Ancak 2016 başkanlık ön seçimleri gerçekten özel olacak gibi gözüküyor. Donald Trump'ın yanı sıra McAfee'nin de katılması ile beraber Amerika politikasının oldukça ilginç bir yöne doğru ilerlediği kesin.

Antivirüs yazılımları satarak servetini elde eden, Belize'deki komşusunun öldürülmesi hakkında sorgu için aranan, habercilerin önünde Rus Ruleti oynamaktan çekinmeyen ve daha pek çok ilginç durumun merkezinde bulunan McAfee'nin yarışa katılması, önümüzdeki sene yapılacak olan seçimlerin ilginç bir film senaryosuna dönüşmesini bile sağlayabilir...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

adam rock yıldızlarına benziyor :)

John McAfee`ciğim 1. sokağa atacak 2 milyar doların var mı? (başkanlık seçim masrafları) 2. Amerika`lılar resmen başkanlık testi olan eyalet başkanlığı olan senatörlük tecrübesi olmayanı seçmiyorlar (13 senedir seçimlerde ülkemizde bile artık tecrübe sorgulanıyor) daha ilk seçimde gidersin, o kadar zenginsin zeki adamsın ama nasıl böyle bir aptallık yaparsın?

@11 Eylül 2015 00:29 Bu sorularına cevap vereceğini düşünerek yazdıysan adamın haberi olmayacaktır. Yok ben cevap vermesini beklediğimden yazmadım diyorsan, kendi kendine sor soruları buraya niye yazıyorsun?

@12 Eylül 2015 10:18 deli değilim tabiki cevap bekleyerek yazmadım. nasıl saçma bir davranış içinde olduğunu belirtmek için öyle yazdım (eğer gerçekten seçilmeyi bekliyorsa; deliden bile akıl alacak durumdadır demektir). ben bu adayların seçimi renklendirmek için sahte adaylar olduğunu düşünüyorum (tıpkı donald trump gibi) eleştirinize değer veriyorum ancak herkesin adına konuşma hakkını kimden alıyorsunuz merak ettim, herkes sizinle aynı fikirde olsaydı yazım -20 filan olmuştu!

kazanırsa ülkede diğer antivirüslerin satışını yasaklar la bu :D

Berbat bir yazılım olan McAfee, Intel tarafından 2010 yılında satın alınarak orta ligte top koşturmaya başladı. Bunun döneminde en dipteydi. Yazılımı beş para etmez, çürük çarık iş çıkaran McAffe, başkan olsa Sam Amca ayvayı yer! Bir yurtsever olarak adaylığını desteklemek lazım!?

Seçmenlerine ücretsiz McAfee dağıtır artık.

ABD başkanlık sistemi hikayedir herkes seçilemez özel yetiştirilmiş bir kişi şeçimi kazanır healk kendi seçti sanar okişi göreve geçtiğinde bir sonraki yerine geçecek kişi çoktan eğitilmeye başlanmıştır yani kısaca McAfee ya eğitilmiş kişi yada sadece aday olabilir.

@11 Eylül 2015 17:53 Diye diye milleti aptallaştırdınız böyle işte. Sen koyunluğu kabul ediyor olabilirsin ama ben koyun değilim, gerektiğinde başımı kaldırmasını görev bilirim.

"McAfee'nin de katılması ile beraber Amerika politikasının oldukça ilginç bir yöne doğru ilerlediği kesin." Aslında böyle fantastik başkan adayları Amerika`nın yakın tarihinde yeni birşey değil: Hunter S. Thompson seçim vaadi: kendisi kalitesiz uyuşturucu satılmasından yakınıyordu bu yüzden Amerika`lılara kaliteli uyuşturucu satışı sağlacağı sözü verdi. Senelerdir Amerika devletinin uzaylılar ile ilgili gizli dosyalarını açıklayacağını seçim vaadi olarak kullanan başkan adayları vardır

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir