Antivirüs devinden uyarı!

Eğer antivirüs devinin bu popüler yazılımını kullanıyorsanız başınız büyük dertte olabilir...

Antivirüs devinden uyarı!

Hüseyin Cem Köylü

McAfee yaptığı açıklamada, SaaS Total Protection yazılımında bulnan ve kullanıcıların bilgisayarlarını spam yayan bir sunucuya dönüştüren açığı kapattıklarını söyledi. Total Protection, güncellemeleri bilgisayarlara gönderen bir servis. Bu servisteki bir açık sayesinde hacker bilgisayara ulaşıp spambot kurabiliyordu.

McAfee, yayınladıkları yama ile açığı kapattıklarını ve artık hackerlar'ın hiçbir veriye ulaşamayacaklarını açıkladı: "SaaS for Total Protection yazılımındaki iki açık geçtiğimiz günlerde fark edildi. İlkinde, saldırgan bir ActiveX kontrolünü amacı dışında çalıştırma kodu olarak kullanmış. İkincisinde ise bizim "söylenti" teknolojimizi amacı dışında kullanarak saldırganın bilgisayarda bir arka kapı açması sağlanmış, bu spam göndermek için kullanılmış olabilir."

McAfee, "ilk sorun geçtiğimiz yaz yamadığımız bir açığa çok benziyor, bu sayede yeni yamayı da basit bir şekilde yaptık. İkinci sorunda ise spam'ciler bilgisayarlar arasında çok rahat geçiş yapabildikleri için fazla sayıda spam posta gönderebildiler" diyor ve ekliyor: "İkinci olayda tek sorunumuz spam yayılması, yoksa kullanıcıların verileri kesinlikle başkalarının eline geçmedi. Yakın gelecekte yayınlayacağımız ikinci bir yama ile bu sorunu da kapatacağız."

Problemden etkilenen kullanıcılar ise IP adreslerinin spam göndermekten dolayı kara listeye alındığını ve e-posta adreslerinin bloke edildiğinden yakınıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

McAfee ne işe yarıyosun ki ? Bari nötr kal kullanlara zarar verme ! TTnet'in anlaşmalı antivirüs markası McAfee , kullananlar dikkat.

Mcafee den kurtuldum mutluyum. i7li bilgisayarı resmen kaplumbağa çeviriyordu. 1yıllık lisans vardı 9.ayında kaldırdım gitti şu anda mse var gayet rahatım.Birde norton dan uzak durun.O da aynı ...

En iyi korumayı ZoneAlarm Security Suite sağlar. Gerisi boş...

zararın neresinden dönersen kardır:)

Total Protection :D

Boş, antivirüsmüş asıl virüs olan onlar, cebimizin virüsü! Virüs istemiyormusun kardeşim? unix türevi işletim sistemlerini kur kullan xp ye benzemiyormu? araştır birçok "manyak" bu işlerle uğraşıyor bir şekilde benzetirsin.Öyle basitki artık o "virüs" leri görünmez yapmak hepsi yeri gelince solda sıfır... Son söz; gülü seven dikenine katlanır...

bumu antivirüs devi:D:D:D:D

McAfee kullanılmaz berbat bir program.

bu çağda Windows mu kaldı? modası geçeli 10 yıl oldu... :p

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play