Antivirüs yazılımı Windows 8'ı yerle bir etti

Bu antivirüsü kullananlar, Windows 8'li PC'lerini açtıklarında kötü bir sürprizle karşılaşabilirler!

Antivirüs yazılımı Windows 8'ı yerle bir etti

Herhangi bir antivirüs korumasının yüklü olmadığı Windows'lu bir bilgisayar, birçok dış tehliye açık demektir. Ancak nadiren de olsa bazen antivirüs yazılımlarının kendisi başımıza iş açabiliyor.

Bir antivirüs yazılımının normal dosyaları veya daha kötüsü sistem dosyalarını "virüs" olarak görmesi, bir felaketin başlangıcı olabiliyor. Bu kez Webroot'un antivirüs yazılımının Windows 8'in "Microsoft hesabına oturum açmak için gereken çekirdek sistem kayıt girdilerini yanlışlıkla sildiği" ortaya çıktı. Yazılımın 8.0.2.79 sürümü ve sonrasında bu sorun yok, ancak daha eski sürüme sahip kullanıcıların hemen antivirüslerini güncellemeleri gerekiyor.

Webroot antivirüs'ün Windows 8'in sözkonusu kayıt defteri verilerini silmesi, işletim sistemine Microsoft hesabınızla oturum açamayacağınız anlamına geliyor. Böyle bir durumla karşılaşan kullanıcıların PC'lerinde sadece tek bir kullanıcı hesabına sahip olmaları halinde, sistemlerini Webroot'u yüklemeden önceki bir noktaya geri almaları gerekiyor.

Webroot kullanıcısıysanız ve başınıza böyle bir sorun geldiyse, konunun tartışıldığı bu Windows forumu sayfasına göz atabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

İyi olmuş ,zaten beş para etmeyen bir işletim sistemiydi

@20 Ara 2012 12:50 senden daha kıymetli

@20 Ara 2012 12:50 senin gibi 3 kuruş etmeyen kullanıcıya fazla bile bence.xp yok yok nt serisinde takıl sen.

SEVGİLİ 22:03 YORUMCUSU NEDEN XP KULLANANLARI AŞŞAĞILIYORSUN 12:50 DE YAZANDAN Bİ FARKIN KALDI MI SENİN. HADİ O HÖDÜKÇE BİR YORUM YAPMIŞ SEN EN AZINDAN WİNDOWS KULLANICISI SIN ?

@21 Ara 2012 01:14 Babasının karnından Windows 8 ile çıkmış

@20 Ara 2012 22:03 Evlat olsan nüfus kağıdı çıkarmazlar. Biri s.çınca sen de sıvamak zorundamısın illa ki ?

Şimdi onlar düşünsün...!

işte Windows 8 ve güvenlik... hahaha... beter olsunlar...

sevgili GerizekalıMONK psiko problemlerinmi var senin. apple ye googleye nokia ya samsunga windowsa ne kadar yazılım ve donanım devi varsa hepsine beddua etmediğin an yok .

@21 Ara 2012 01:19 gerizekalı sensin isimsiz ezik komik duruma düşüyorsun... komik durumlada dalga geçilir...

@21 Ara 2012 01:19 asıl gerizekalı sensin benim beğendiğim markalar NOKIA, SAMSUNG'tur... MS Windows isminden vaz geçsin artık... başka isim versin...

nasıl bir mantığınız var anlamıyorum windows'un hatası değişl anti-virus programının hatası zaten windowsun hatsı olsaydı güncelleme cıkarırdı. anti virus programı güncelleme cıkardığına göre anti virus programında hata var

Üsteki 3 yorumu da yazan aynı kişi windows 8'i denemiş becemeyince çamur atarak rahatlamaya çalışan biri

Millet ne meraklı microsofta yok samsunga laf etmeye. yok windows8 haketmiş falan acaba win8 kullanmış mı ya da güvenlik onlarda neyi çağrıştırıyor biraz araştırın ondan sonra yazın yorum bnce. :)

windows 8 tam oturmamış bir sistem bunu bilmeyen kullanır zaten sonra burda laf söyler xp kullanın ama win 8 şimdi kullanmayın bir service pack çıksın onda sonra...

@20 Ara 2012 18:27 NE BİLİYORDUNDA NE KONUŞUYORSUN. WİNDOWS7 ÇIKTIKTAN 1 YIL SONRA XP ÇIKTIKTAN 5 YIL SONRA BİLE PANDA MCAFEE KASPERSKY VE ADINI HATIRLAYAMADIĞIM 1 ANTİVİRÜS MARKASI DAHA SİSTEMLERİ ÇÖKERTMİŞ KULLANICILARDAN ÖZÜR DİLEMİŞLERDİ. SEN DAHA YAZILIM YAZMAYI BİLE BİLMİYORSUNDUR MUHTEMELEN FORMAT ATMAYDAN KENDİNİZİ BİŞEY SANIYORSUNUZ. YOK O ÇIKSIN BEKLE YOK BU ÇIKSIN BEKLE

windows 8'in kendi antivirusu var zaten. ne bu çaba?

windows 8'i yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum. hem basit hem de hızlı bir işletim sistemi. fakat driver konusunda eksiklikleri var.

windows a çamur atanlar konuyu tam olarak okumadı galiba antivirüsün hatası arkadaş windows ile ne alakası var açıkcası windows 8 i kurdum 1 ay geçti üzerinden şimdi tekrar windows 7 kullanıyorum bende sevmiyorum ama yapacak bişey yok :D

acaba avast anti-virüs win8i ve win7yi bozaemı (winxpde bişey olmuyo

xp kullananları aşşağıladığım falan yok yeniliğe açık olmayanlara tavsiye ettiğim sistemler sadece.

windows 8 de herzaman olduğu gibi norton kullanıyorum.. bence en iyisi norton

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir