Antivirüslerin açılış süreleri testte!

Sisteminizi en az kasan, ona en az yük bindiren antivürüs hangisi? Peki ya en kötüsü? Haberimizde...

Antivirüslerin açılış süreleri testte!
Kaynak: Soluto. Büyütmek için resme tıklayın

Antivirüsler, bilgisayarımızda devamlı olarak çalışan yazılımlar, bu nedenle virüsleri iyi yakalayabilmelerinin yanında hafif ve hızlı olmaları da oldukça önemli. Açtığımızda ekrana gelmekte zorlanan, tarama işlemi 1 gün süren veya arka planda sistem kaynaklarımızı tüketen antivirüsler, çoğumuz için iyi bir seçenek olmasa gerek.

PC'nin açılış sürelerini ölçen ve hızlandıran aracıyla tanınan Soluto ise popüler antivirüslerin sistem başlangıcındaki açılışının kaç saniye sürdüğünü gösteren bir grafik yayınladı.

Grafikte en hızlı açılan aracın 12.2 saniyeyle Norton'un ücretli paketi olduğu görünüyor. Son zamanların en çok tartışılan antivirüsü Microsoft Security Essentials ise 26.7 saniyeyle ikinci olmayı başarıyor. En yavaş açılan antivirüs ise 61.8 saniyeyle Avira. Detaylar için yukarıdaki resme göz atabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

Norton bu konuda gerçekten çok iyi. Eski bir bilgisayarım var fakat norton hiç bir sıkıntı yaşatmıyor.

Bilgisayarda hız yapacam derken Virüslerle uğraşamam. benim bilgisayarın açılış hızı 3 dk ve gayet de memnunum. Siz hiç arabanız 180 basıyore diye sürekli 180 demi gidiyorsunuz. Elbette bir sınırı var. Hızlı açılsın isterseniz yavaş hareket edecek bilgisayar alın. Yavaş açılması umrunuzda değilse hızlı bir bilgisayarınız olur. çünkü Açılış denetimi nekadar iyi ise o derece sağlıklı bir bilgisayarınız olur. Crysis3 ü tonlarca kez açayım banamısın demez ama açılış hızını bilerek yavaşlatıyorum.

@01 Eki 2013 14:42 Benim Pentium III bile 80 saniyede yükleniyor, 180 saniyede yüklenen bu bilgisayar nasıl bir şey? Neler yüklü böyle?

@01 Eki 2013 14:42 iyi güldürdünn 3 dk ne :D:D.D

chip olarak yayınladığınız yazılarda uyumluluk yok birkaç gün önce en iyi antivirüs performans , algılama gibi konularda en iyisi bitdefender demiştiniz bugün sıralamada bile yok

@01 Eki 2013 15:00 Konu "açılış süreleri" performans veya algılama değil :)

Mcafee kullanıyorum(TTNet Tarafından Sınırsız paket kullanıcılarına sunulan) gayet memnunum :)

1) Avast 2) Eset 3) Ben üçüncüsünü bilmiyorum. Bilen deneyen varsa lütfen yazsın.

microsoftun en iyisi bana göre

Eset' ten şaşmam.

Eset güzel rahat

tee disket(DOS) zamanından beridir kullanıyorum norton. her zaman lisanslı alırım şuana kadar da hiç performans sorununu geçtim virüs algılama ve temizleme konusunda problem yaşamadım. herkese tavsiye ederim gönül rahatlığıyla. verilen her kuruşu hakediyor bu kurum. ha bi türlü türlü crackler deneyip sonra bu program çok yavaşlatıyo diye ağlayanlar var. halinize acıyın bence.

Bende ne yüklü biliyor musunuz? Avira yüklü .d:D:D Şemsiyesi güzel :D en yavaş çıktı be..

Eset değil Esat :P

TrustPort Antivirüs neden listede yok!!!!!!

Baidu antivuris en güzeli bence .?

tek kelime Mac Os... anlayan anladı....

@01 Eki 2013 18:33 anladık yediğin kazık ağır geldi bağırıp duruyorsun. mac te mac macte mac.

bu nortonun netbok sürümü olmasın ?

Norton en kalitelisi verdiğim paraya karşılık çok iyi koruma sağlıyor. Olumsuz puan verenlerin fanlığı hat safhada. Oyunları, programları crack ile kullanıp sonra pc kasıyor diye zavallılığa düşmekte ayrı bir beceri tebrik ediyorum sizi. Sistemim windows 8, NIS 21 sürümü yüklü ve daha format atmadım pc'ye. Çünkü steam, origin, battle.net, uplay gibi digital oyun satıcılarından başka işim olmaz. Veririm parasını oynarım. Ne kasma ne takılma hiç derdim yok. Tavsiye ederim Norton'u. Başlangıç yöneticisi ile neyi çalıştırıp neyi gecikmeli çalıştıracağınızı bile seçenbilirsiniz.

en iyisi Norton...

comodo kullanıyorum belki zonealarma geçerim ama comodo da gayet iyi...

Listeye bakınca gülmemek elde değil :D ben bu sırayı tam tersi şekilde yaşıyorum kendi makinemde tabiki eset baş sırada..!

Herkes kullandığı proğramı en iyi olarak göstermiş normal tabiki.. bende microsoft proğramını kullanıyorum en iyisi o :)

Eset amca kullanıyorum

avira yavaş değil hızlı açılıyor sizin pcde sorun olmalı...

Linux kullan ne virüs derdin olsun nede antivirüs.

3 dakikada pc mi acilirmis bi ssd al , 9 saniye bile surmuyor windows 8 de acilis suresi

Şuan Esed Kullanıyorum Fakat Yogun Virüslerle Ugraşan Arkadaşlara Avira Tavsiye Ederim Aksine Çogu Antivürüsün Bulmadıgı Solucan,Haşere Ne Varsa Temizliyor :)Arkada Tarama Yaptıgı İçin Yavaş Açılıyor...Performanstan Kaliteye Göre Microsoft Essantienel ESET NOD 32 Norton Avira Kyspersky

Security Essentials kullanın, makinenizden virüs eksik olmasın.

ne o Avira düşmanları - basmış...

ben avira kullanıyorum. gerçekten başlaması 1 dk dan fazla sürüyor. ama sorun etmiyorum, önemli olan virüslerden koruması.

ben karspersky internet security kullanıyorum ve tarihin en güçlü virüsü olan Conficker girdi ve karspersky internet security onu süre tuttum ki 1DK 16SNY içinde yok etti ve genelde bilgisayar çöker ama karspersky internet security ene iyi korumaya sahiptir !

norton süper içinde yok yok tavsiye ederim

1 salise burun farkıyla webroot önde kardeşim:) artık yapılan testler hdd ve ssd olarak ayrılıyor. haber yetersiz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir