AOL, Google'ı yarı yolda mı bırakıyor?

AOL, elinde bulundurduğu Google hisseleri ile neler yapmaya çalışıyor? Detaylar burada...

  • Ümit Öncel
AOL, elindeki Google hisselerini satıyor
Google'ın hisseleri ateş pahası

Bundan yaklaşık 8 yıl önce American Online (AOL) ve Time Warner büyük umutlarla birleşmiş fakat bu birleşme bir türlü istenilen başarıyı sağlayamamıştı. Şimdi Time Warner, sırtındaki AOL yükünden yavaş yavaş kurtulmanın planlarını yapıyor. Fakat ondan önce AOL'den almak istediği bazı şeyler var; Google hisseleri gibi.

Bu nedenle geçtiğimiz günlerde Time Warner, AOL'nin elinde bulunan Google hisselerinin sadece %5'ini satın alarak işe başladı. Time Warner bu hisseler karşılığında AOL'ye tam 238 milyon dolarlık ödeme yaptığını açıkladı. Fakat bu oldukça küçük bir oran ve bu küçük oran için ödenen meblağ oldukça büyük. Bu durumda Time Warner'ın AOL'un elindeki tüm Google hisselerini satın almak için 5 milyar dolar gibi bir rakam ödemesi gerekiyor.

Google'ın hisseleri şu anda ABD borsalarında 444 dolar civarında işlem görüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Başlık çok komik olmuş :D
Anlattıklarınıza bakılırsa işe yaramaz bir şirketin elindeki işe yarar hisseleri -söylediğinizw göre- yüksek bir meblağ ile satın alıyorlar ve siz "AOL Google'ı yarı yolda mı bırakıyor" diyorsunuz.
Ya yanlış başlık, ya da bizim her şeyi bildiğimizi düşünüyorsunuz; daha açıklayıcı olmalıydı diye düşünüyorum. Yayınlamazsanız gücenmem :)
Bilgilerinize arz ederim.

Editörün notu:
AOL, Google için Time Warner'dan daha önemli bir ortak. Google senetlerinin yükselmesini beklemeyip sattığı için de Google'a olan güveni sorgulanıyor.

zamanında 1 dolara almadık bak şimdi 444dolar olmuş alsamda beklesem demekki tirilyonerdim

Larry Page ve Sergey Brin isimli iki universite ogrencisi 100,000usd ile basladiklarini ve daha once birco buyuk sireketen destekistedikleri sirada rededildikleri ve rededilme sebi olarakta hicbir arama motorunun %50 lik bir baraji asamayacak olamasini gostermelerini biliyormuydunuz,ve bu iki ogrenciye google' kendi imkanlariyla baslama zorunda birakildikarini.
sansmi?
yetenekmi?
nederseniz diyin
ama suanda sadece google tekbasina milyarlarca dolar ediyor ve butun gelirleri reklamgelirlerine dayaniyor
tebrikler beyler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir