App Store, 50 milyar indirme sayısına ulaştı!

Apple, günlerdir beklediği büyük hedefe en sonunda ulaştı; yeni bir rekora imzasını attı!

  • Zeynel A. Öztürk
App Store, 50 milyar indirme sayısına ulaştı!

Uygulama indirme sayısında 50 milyar gibi erişilmesi güç bir rakama ulaşan Apple'ın uygulama mağazası App Store, bu başarıyı kutlamak için şanslı bir kişiye 10.000 dolarlık iTunes çeki veriyor.

Apple'ın açıkladığı 50 milyar uygulama indirme sayısı, dün Google'ın Android için açıkladığı 48 milyarlık indirme sayısından da 2 milyar fazla. Cupertino merkezli şirketin uygulamayı doğru milisaniyede indiren şanslı kullanıcıya vereceği 10.000 dolarlık iTunes hediyesinin yanı sıra, onu takip eden 50 kişiye sunacağı 500 dolarlık krediler de bulunuyor.

Açıklanan rakamlar, Apple'ın uygulama indirme sayısının sadece artmadığını, aynı zamanda yıl içinde hızlandığını da gösteriyor. 40 milyardan 45 milyara 14 haftada ulaşan Apple, 45 milyardan 50 milyar indirmeye sadece 4 haftada ulaşmış görünüyor.

İndirme sayıları konusunda Apple'ın açıkladığı rakamlara güvenmekten başka pek çaremiz yok; ancak şirket bize gerçekleri söylüyorsa kayda değer bir ivme yakaladığını kabul etmemiz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

türkiye olarak yanındayız Apple taş çıkar alalım.

Ya ne gerek var fan olmaya. Bu firmalar senin hizmetçin, sana hizmet etmek için varlar, ne yazık ki taş çıkar alalım diyerek sen ona hizmet ediyorsun. Böyle saçma sapan söylemlere ne gerek var. Ben sizin gibilerin ya ciddi olmadığını ya da takım tutar gibi düşünmeden savunduğunuzu düşünüyorum.

ben de üretim fiyatının 5.4 kat fazlası fikata kazıkladığı türklere yeni bir kazık ürün (belki de taş, nasılsa alan çok olur) geliştirdiler sanmıştım

BEĞENMİYROSANIZ ALMAYIN ARKADAŞ !!

appstore'da i-sheep uygulaması var mı?

Kurulma tarihlerine bakarsak apple için hüsran...

Böyle yapcaklarina 10000 kişiye 50 dolar verselerdi. ..

legal olarak 50 milyar. illegal olarak kaç trilyon uygulama indirildi kim bilir?

klasik Apple şovu. alıştık artık bu başarılara....

android android android diyorum apple itunes vb insani sinirliyor ANDROID=OZGURLUK hadi simdi bunu apple icin de soyleyin. Android yeni versiyon cikarinca hardware yeterli ise update oluyor apple 3,3g,3gs, 4,4s,5,5s,

15:14 sadece "legal" kelimesini kullanmak için yorum yaptigin ne kadar da belli. AppStore dışında uygulama yukleyemezsin iDevice'lara. Cydia'dan indirilenlerde uygulama degil tool aslında.

@16 May 2013 17:58 iDevice? bmw i300 de bu gruba dahil sanırım, uygulama yüklenmediğini biliyorum ama epstordan yüklenir mi diyorsun yani.

Android ozgurlugun ne sacma bi yorum

Sen de yorum yaz