App Store alternatifi orijinalinden daha iyi!

Apple'ın online mağazası App Store'a alternatif geldi; üstelik Apple'ın yapamadığını yapıyor...

  • Ümit Öncel
App Store benzeri orijinalinden daha iyi
AppBeacon kısa sürede iPhone'cuların gözdesi haline geldi.

iPhone kullanıcıları, Apple'ın App Store adlı online mağazasını kullanarak cep telefonları için pek çok farklı uygulamaya erişebiliyor ve hoşlarına gidenleri site üzerinden satın alabiliyor. Her ne kadar iPhone genellikle kullanıcılarını memnun eden bir telefon olsa da, aynı şeyi App Store için söylemek pek de mümkün değil. Biraz aceleye gelmiş havası yaratan e-ticaret sitesi telefonlarına uygulama almak isteyen iPhone sahipleri tarafından sıklıkla eleştiriliyor.

Fakat bu durum Teksas'lı bir firmanın işine yaradı. Apple'ın kazanç ortaklığı programından yararlanan firma, iPhone uygulamalarını kendi sitesi üzerinden satmaya başladı. Satılan her ürün için %5'lik pay alan firma kısa sürede, güzel ara yüzü ve App Store'a oranla daha başarılı kategori yapısı sayesinde ses getirdi. Pek çok iPhone kullanıcısı artık uygulamalarını almak için App Store yerine AppBeacon ve ortaya çıkmaya başlayan benzer siteleri tercih etmeye başladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

itunes flash içerikli olmadıgı için kategoriler arasında geçis yaparken kasıyordu pc yi internetide öyle internet de olunca daha hızlı olmus

demek ki apple dan iyisi de yapılabiliyormuş

demekki istenilse daha iyileri de yapılabilirmişşşş.....

Tek eksiği Türkçe.

Sen de yorum yaz