Apple, 13 inçlik iPad peşinde!

Apple, gerçekten de bu sıradışı iPad hayalinin peşine takılmış olabilir mi?

  • Ercan Uğurlu
Apple, 13 inçlik iPad peşinde!

The Wall Street Journal tarafından hazırlanan rapora göre Apple daha büyük ekranlı bir iPad peşinde. Gazete'nin haberine göre, Apple 9.7 inç ekranlı iPad'ine alternatif olarak iPad mini ile kompakt boyutlardan hoşlanan kullanıcıların beklentilerini karşıladıktan sonra, şimdi de "dev" boyutlu tabletleri tercih edenlerin gönlünü kazanacak.

Farklı kaynaklardan da doğrulanan habere göre Apple şu sıralar 12.9 inçlik bir iPad prototipini test ediyor. Sadece iPad tarafında değil, iPhone tarafında da büyüme peşinde olduğu bilgisi sızan Apple, dedikodulara göre 4.7 ila 5.7 inç arasında bir iPhone'u hedeflemiş olabilir. Bu yıl içinde yine aynı boyut ve yakın teknik özelliklere sahip bir iPad ve iPhone modelini açıklanması beklenen Apple'ın, üzerinde çalıştığı bu yeni nesil modelleri ortaya ne zaman çıkar bilinmez. Ancak yakında daha fazla bilgi sızacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Jobs ne yaptıysa Apple onla ayakta duruyor jobs yk Apple kademeli olarak düşüşe geçicektir.ipod ipad iphone maç vs hepsinde jobsun imzası mevcut adamın emeği boşa gitmesin.

cıvıttı iyice bu apple.. fanlarını bile bıktıracağına eminim

@25 Tem 2013 19:46 apple fanboyları baştan aşağı taş gibidir etkilenmezler....en az bir on yıl sonra ufalanırlarmı kırılırlar mı bilmem..

noluyor apple diğer şirketleri mi kopyalıyor yoksa? - vay kopyacı apple, - abi bu kadar da kopyalanmaz ki, - kopyaya devam apple

çok gereksiz iphone için 3,5'' yeterli bilemedin 4,0'' daha fazlasına gerek yok.

@confickerbelasi gel de bunu millete anlat işte..

Sevgili Apple için imkansız diye bir şey yoktur. düşünülen ve hayal edilen şey aynen yaratılır, uygulanır ve hayata geçirilir.....

3 ekran boyutunda iphone (her ne kadar uygulama geliştiricileri zorlayacak olsa da) tüketicinin ihtiyacıdır

Peki uygulamalar ekranım tamamını kaplar mı azıcık düşünü ya

12.9 çok büyük tablet için. iPad bile oldukça ağır geliyor uzun kullanımda. iPhone'un ekranını ise popüler Android'li ceplere göre küçük buluyorum.

Çok sıra dışıymış, sadece büyük diye sıra dışı oluyorsa Panasonic'in 4K çözünürlüğünde 20 inç Windows 8 tabletine ne demeliyiz? Hani 2000'lerden bugüne kadar olan milyarlarca programın, binlerce geliştiricinin desteğini alan ve bunları monitörlerimiz kadar büyüklükte 4K ile sunabilen bir tablete? Ya da 18 inç hem Windows 8 hem de Android çalıştırabilen bir Asus tablete? Android'e çıkmış App'lerin yanında yine Windows 8 Pro'nun avantajlarına sahip bir tablete?

Bence ipad aynı kalmalı ama iphone min ve max 4.5 inch olmalı

Artik iyice dusmanina benzemeye basladin Apple...

Hazırki bile yeterince buyuk zaten

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play