Apple, 179 milyon dolar daha istiyor!

Apple, Samsung'un kendisine "biraz daha fazla" tazminat ödemesi gerektiğini düşünüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, 179 milyon dolar daha istiyor!

Apple ve Samsung, daha doğrusu iki firmanın şişkin maaşlı avukatları, birbirlerine sataşmaya doyamıyorlar. Bu kez Apple, Samsung'un kendisine 179 milyon dolar ek tazminat ve faiz borçlu olduğunu iddia ediyor.

Apple, iddiasının temelini Samsung'un 5 eski telefonunun Apple'ın patentlerini çiğnemiş olmasına dayandırıyor. Hakim Lucy Koh, bu şikayete ilişkin müracatı Çarşamba günü itibariyle kabul etmiş bulunuyor. Apple'ın iddiasının kaynağı, kararın Ağustos 2012'de verilmesinin ardından telefonların satışına devam edilmiş olması ve mahkemenin satılan birim başına tazminat belirlemiş olması.

25 Ağustos 2012'den sonra satılan telefonlar

Takip etmeyenler için Apple'ın 2012'de Samsung karşısında 930 milyon dolarlık bir yasal zafer kazandığını, birçok duruşmanın ardından Samsung'un geçtiğimiz ayın başında 548 milyon dolar ödemede bulunduğunu söyleyelim. Apple ve Samsung daha sonra Samsung'un daha yeni cihazları için mahkemeye taşınmış olsalar da bu davalar, 2012'deki kadar yankı uyandırmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Anlaşmalar masanın üzerinde yapılır. Apple, daha fazlasını istiyorsa masanın altına eğilmesi gerekecek. :)

Ona bakılırsa usb girişi tüm firmalar kullanıyor. İlk icad edip patent alan dünyayı soyar. Saçmalık bence. Patent olayı işi tekelciliğe götürür tüketici açısından kötü patent alan king. Patentinde belli bir kullanım değeri olmalı uçuk miktarlar alınmamalı

Apple kaşınıyor... rüşvetle dava kazanıp haksız kazanç sağlayıp hala SAMSUNG'u soymaya çalışıyor... satanistlerin kurucu markası...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost