Apple'a Galaxy S şoku!

Apple-Samsung savaşını başlatan, iPhone 3GS'ye benzediği iddia edilen Galaxy S için şok karar!

Apple - Samsung davasında Apple'a şok

ABD'de devam etmekte olan Apple-Samsung davasında Apple sorgularını bitirdi. Samsung her ne kadar davanın düşmesini sağlayamadıysa da, belli Samsung modellerini dava kapsamının dışına çıkarmayı başardı.

Bu modellerden bazıları uluslararası Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy SII ve Samsung Galaxy Ace modelleri, ABD içerisinde satılmamasından dolayı dava kapsamı dışarısında. Ama bu telefonları ABD "türevleri" Samsung Vibrant ve Samsung Captivate ise hala dava sınırları içerisinde.

Bu her ne kadar Apple'ın "benzerlik" iddialarından beklediği parayı biraz azaltsa da, beklenti hala dava devam ediyor. Dava önümüzdeki hafta bitecek ve jüri kararı beklenecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

samsung ne kadar para verdiyse artık iphone 4'ün çin malı versiyonu olan galaxy ace dava kapsamı dışına çıkmış. umarım bunu okuyan herkes galaxy ace'nin iphone kopyası olduğunu kabullenebilecek kadar büyümüştür.

@15 Ağu 2012 19:47 Sen nerede yaşıyorsun ? Hangi alemdesin ? Galaxy Ace ile iphone 4 ün benzerliği benim Brad Pitt ile benzerliğim kadardır.

bu arada apple'ın para almaya çalıştığı falan yok. sadece kendi ürünlerinin kendini bilmez bazı çinli üreticiler tarafından kopyalanmasını önlemek istiyor.

@15 Ağu 2012 19:48 o zaman bunu samsunga saldırarak değil çinde girişimlerde bulunarak yapması lazım.Evet samsung iphone'dan birebir kasa çaldı ama onun dışında hiçbir patenti ihlal etmedi.Forever Samsung.Ayrıca Yarın Microsoft donanım işine girecek;microsoft yeni ekosistem yaratırken parasını hayvan gibi savuracak ve iphone tedarikçilerini birbir satın alacak göreceğiz hepsini

zaten captivate vs ünü bitti,bundan sonra apple samsundan sadaka alır ancak

abi apple ı sevmem ama cidden benziyo adamlar boşa uğraşmıyo demekki

rezil samsungdan yeni bir kepazelik örneği daha... benim dilimde tüy bitti artık bunlara sövmekten.....

@15 Ağu 2012 21:17 Afedersin apple hissedarımısın sana ne oluyor? ne bu korku

@15 Ağu 2012 21:17 Samsung u Apple a kıyaslayamssınız Samsungg ürünlerini kitlelerre üretir Apple ise sınıflara üretir.Düşük bütçeler için ürettiği telefonları iPhone ile kıyaslayamassınız bu mudur Samsung u rezil eden herkesin Samsungda kendi bütçesine uygun ürün bulabilmesimi

@15 Ağu 2012 21:17 Al Bi Apple Fan Boy Daha... Bakalım Daha Ne tür Apple Fan Boylar Görücez :D

ya anlayamıyorum sen aklınını neyle çalıştırıyorsun galaxy ace nerde iphone 4 nerede kim diyor sana galaxy acenin iphone 4 çakması olduğunu benim siteve jobsu çakması olduğuma bundan daha çok inanırlar

Apple samsungun başarısından korkuyor yoksa iPhone serisine emsal olarak 50 telefon sayarım neden sadece samsung açık değil kimse aa zaten tasarım aynı bunu alayım demez iPhonu hava için alanlar zaten almaz bilerek alan adam da farkı bildiğine göre sorun yok.nedir bu korku anlamadım.

asla samsunga güvenmem ürünleriylede işim olmaz çok şükür

@16 Ağu 2012 00:11 peki kime güvenirsiniz Samsung çiplerini kullanan epıla mı güvenirsiniz

@16 Ağu 2012 00:11 kullandığınız ürünler içerisinde samsung parçaları olduğuna %100 bahse girerim

apple hem kendi iphone sini dünyanın en iyi telefonu olarak lanse ediyor hemde düşmanın tüm modellerini kendi telefonuna benzetmekle suçluyor yahu samsung un kendi modelleri bile birbirine benzemiyor kaldı ki iphoneye benzeyecekler ne kadar model varsa dava kapsamına aldırmış ama mahkeme büyük kısmını iptal etmiş. insan merak ediyor bunun adı hak koruma mı yoksa rakibinin önünü kesme mi , üstelik samsung tüm dünyada milyonlarca satış rakamına ulaşırken apple neden bu davaları sadece kendi ülkesinde ve kanada avustralya gibi ingiltere ve abd nin eski sömürgelerinde açıyor. Çünkü tarafsız mahkemeleri olan ülkelerde samsung'un yolunu kesemeyeceğini ve bu davaları kaybedeceğini iyi biliyor.

Belki esinlenmişlerdir. Samsung genel olarak hep esinlenirde.

asla samsung'a güvenmiyosan apple ın %25 ine de güvenmemen gerekir kapiş :D

SAMSUNG GİBİ BİR DEV APPLE GİBİ BİR PARA TUZAĞINI TAKLİT EDİP NEDEN MÜŞTERİ KAÇIRSINKİ. DAHA BURDA FANBOYLARIN TEORİSİ ÇÖKÜYOR ZATEN

Apple Fanboylari boyledir... her zaman rakiplerine camur atip dava ederler...

kıt zekalı Apple fanboyları Galaxy S ancak 500mt uzaktan iPHONE denen tuğlaya benziyor oda dikdörtgen olduğundan ezikler...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir