Apple'a geri dönmeye sıcak bakıyor!

Bilgisayar dünyasının renkli ismi, 24 yıl sonra yuvasına, yani Apple'a geri mi dönüyor?

  • Gökay Özbudak
Steve Wozniak geri dönebilir...
Apple'ın biraz daha açık olması görüşünde...

Geçtiğimiz yıl Microsoft'u geride bırakarak dünyanın en değerli teknoloji şirketi olan Apple, üç kurucu ortak tarafından kuruldu; Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak. Bilgisayar mühendisi Wozniak 1976'da Apple'ın kurulmasıyla beraber Apple I ve Apple II bilgisayarlarının yapımında büyük çaba sarfettikten sonra 1987'de şirket için çalışmayı bıraktı. Ortaklığından dolayı parasını almaya devam eden Wozniak, Apple'a geri dönüş yapabileceğini belirtti.

60 yaşındaki bilgisayar mühendisi Apple'ın bugünü hakkında sorulan sorulara şu şekilde cevap veriyor; "İnanılmaz. Ürünler, birinden sonra diğeri, kalite ve bombaları." Steve Jobs'ın 2004'ten bu yana aldığı üçüncü sağlık izni göz önüne alındığından eskilerden, Apple'a dönmeye sıcak bakan bir ismin Apple'da aktif bir role gelmesi kafaları çok karıştıran bir durum olmaz.

Wozniak, Apple ürünleri için bir de küçük eleştiride bulunuyor; "Benim düşünceme göre Apple satışlardan bir şey kaybetmeden daha açık olabilir. Ama eminim Apple için doğru kararları veriyorlardır."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

steve jobs'ın yerine geçmeyi planlıyor ama onun aklına sahip olamayacağını düşünemiyor apple çıkardığı ürünler patentleri teknolojisi herşeyi steve jobs'a borçlu yerlerde sürünürken şimdi yeni bir teknoloji üretilse hemen apple katili diye adlandırılıyo bu büyük bi gelişme sonuçta işini sevmekle alakalı ama Wozniak steve kadar hareketli bi kişiliğe sahip değil sorun çıkabilir bunla iligili haberler daha çıkacaktır ayrıntıları öğrendikçe daha da netleşir

merak etme senin gibi fanatikler ürünlerini aldıkça başında edip çiftçi de olsa durum değişmez

Yeni başkanları hayırlı olsun.

____Mehmet Can____

steve'n yerine geçemez geçmeye kalksa dahi bu sefer steve izin vermez.Apple Apple yapan Steve dir.

Sen de yorum yaz