Apple'a şaka gibi protesto!

Apple'ın giderek sıkıcı hale gelmeye başlayan tutarsız kararlarına en ciddi tepki bakın nasıl geldi.

  • Ümit Öncel
iPhone uygulamalarını reddeden Apple'a veto!
iPhone Facebook'un yazarı Apple'dan sıkıldı!

Konu iPhone uygulamaları olduğunda Apple'ın her zaman en doğru kararı verebildiğini iddia etmek zor. Zaman zaman şaşırtan, zaman zamansa güldüren kararları özellikle uygulama geliştiricileri her geçen gün biraz daha rahatsız eder hale geldi. Ve sonunda bu konuda önemli bir isim olan Joe Hewitt'i küstürmeyi başardı.

Joe Hewitt'in iPhone uygulamaları konusunda önemli biri olmasının sebebi ise, iPhone'un en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Facebook uygulamasını hazırlayan kişi olması. Yüz binlerce kişi tarafından kullanılan iPhone Facebook uygulamasının yazarı geçtiğimiz günlerde Twitter'da yaptığı açıklama ile bu projeyi tamamen bıraktığını söyledi.

Hewitt en azından bir süre için iPhone için uygulama geliştirmeyi planlamadığını ve bu kararının tek sebebinin Apple'ın uygulamalar konusundaki tutarsız sansürleri olduğunu da sözlerine ekledi. Hewitt bundan sonra iPhone için bir uygula hazırlayacak olsa bile bunu App Store'a yüklemeyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

başkası hazırlar facebook u. ne önemi var ki

Adam haklı. :)

En güzeli boşver abi applestore'u sen yaz Cydia var :D

abi evetn engüzeli boşver appstoreyi :D cydia forever :D

Benca şaka gibi degil gayet ciddi bir uyarı olmus eger face daha güzel daha güncel ve kaliteli şekide cıkarsa cydiada el altından millet appstore kullanma olayı azalır

artık apple' ın NE MAL olduğu anlaşıldı, kendi destekleyicileri bile bırakmaya, terk etmeye başladı, yakında çorap söküğü gibi dökülmeye başlar...!!!

INTEL PC - NVIDIA - IBM VE MICOROSOFT ÜRÜNLERİNİ ÇOK SEVİYORUM, ÇÜNKİ UFKUM AÇIYORLAR...

saygılarrrr...!!!

Ufkun açılmış hali buysa edip Allah aşkına sen zaten Apple Mac kullanma senin gibiler ne anlar zaten Apple'dan :D Apple olmasaydı Wİndows'un w'sini göremezdin bunu anlamadın hala :D ben yazmaktan yoruldum sen anlamamaktan yorulmadın.

off off olmadı bu ya. facebookun daha çok geliştirilmeye ihtiyacı var böyle kalmamalı. bunların cezasını niye biz çekiyoruz?

"INTEL PC - NVIDIA - IBM VE MICOROSOFT ÜRÜNLERİNİ ÇOK SEVİYORUM, ÇÜNKİ UFKUM AÇIYORLAR"
Senin ufkunu açan zaten Apple, olmasaydı şimdi bırakın Microsoft'u Gates bile olmazdı. Hatta şöyle bir yorum bile yapabilirim; Microsoft'un, dolayısıyla Gates'in tekelcilik ısrarının sebebi Apple'dır. Çünkü Apple Sistemi'nin sınıfında başka bir sistem yoktur. Ancak IBM PC Sisteminin sınıfında iki (zamanında Crix ile birlikte üçtü) temel taşı vardır ve bu iki taş yüzünden MS yol yapamamaktadır. Yarısı asfalt yarısı taş döşeme yol gördünüz mü hiç (Güzel Ülke'm hariç)? Örnek mi, 64 Bit işletim sistemini bizler, AMD olmasa, daha 20-30 sene göremeyecektik. Yada sizce MS neden klavye, fare, video kamera gibi donanım işlerine girdi? Yada konsol işine girdi? Bunları, sony'e, nintendo'ya yada Genius'a, vb. bırakmadı?

edipciftci kimse senin ufkunu açamaz. O kadar karanlıktasın.
Bill Gates 'Bilgisayar dünyasındaki en büyük devrim Macintosh'tur' diyor, hala senin ufkun açılmıyor.

ya sevgili chip online okur yorumlarınız genelde güzel oluyorda bu edip gibi provakatörlerede birşey yapsanız cok daha iyi olacak.adam resmen sinir etmek için programlanmış.teknoloji daha dogrusu markaetikat holiganı resmen

edipciftci nin yaşından anlıyoruz veledin psikolojik sorunları var

Sen de yorum yaz