Apple'a sert rekabet geliyor

Apple'ın uygulama mağazası iyice kıskanıldı. Bakın bu sefer kim App Store'a özeniyor...

Servis sağlayıcılar da üreticiler gibi pazarda
Vcast MUSIC kullanımda olan bir hizmet, şimdi sırada Vcast App Store var

Verizon Wireless da Apple'ın App Store'unu örnek alarak bu online uygulamalar pazarına katılıyor. Amerika'nın büyük servis sağlayıcılarından olan Verizon Vcast uygulama mağazasını Kaliforniya'daki geliştirici konferansında açıklamıştı.

Yeni Vcast uygulama mağazası 2009'un son çeyreğinde hizmete girecek. Verizon CEO'su Lowell McAdam uygulama geliştiricilerinin bu sayede uygulamalarını kolayca dağıtabileceğini ve paraya dönüştürebileceğini belirtti. Tüketiciler de böylece akıllı cep telefonları için ihtiyaç duydukları uygulamaları kolayca bulup satın alabilecek.

Elbette herkesin bu piyasaya girdiği bir zamanda işler zor gözüküyor. Mesela Blackberry'nin üreticisi RIM de App World ile bu pazara girdi. Ancak Verizon'un büyük bir servis sağlayıcı olmanın avantajlarını kullanacağını, hizmet sunacağı müşterilerini kolayca Vcast'tan haberdar edeceğini unutmamak lazım.

Verizon'un yeni bir ürün için Apple'la anlaşma üzerinde olduğunu da hatırlatalım. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

apple store olayı basit 1 tane telefon 1tane işletim sistemivar sadece onun için satış yapılıyor purogramın calışmama lüxsü yok bu versiyonda calışmaz olayı bumodelde calışmaz olayı yok onun içinde iş yapıyor sadece 1 tane sistem var ve ne versiyon s60 ne s60 1.5. 8. versiyonu modeli gibi aptalca şeyleri yok 1 oyunvar tüm telefonlarda calışıyor ama symbianda ögle diyil s40 var s40 ın türevleri modelleri var olmuyor yani aynı şey ms mobile içinde gecerli

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir