Apple'ın aksiyon kamerası planı!

Ortaya çıkan patent, Apple'ın daha önce yakınından bie geçmediği bir alana daha gireceğini söylüyor!

  • Ercan Uğurlu
Apple'ın aksiyon kamerası planı!

Her ne kadar hedef kitlesi önceleri daha çok ekstrem sporcular olsa da, son dönemde daha yaygın bir kitleye hitap etmeye başlayan aksiyon kameraları, cep telefonu üreticilerinin de ilgi alanına girmeye başladı. Buna son örneklerden biri de HTC olmuştu hatırlarsanız. RE kamerasıyla dikkatleri üzerine çeken HTC, böylece bu alanda GoPro'nun rakibi konumuna gelmişti. Şimdi buna ilişkin bir haber de Apple tarafından geldi. Apple, aksiyon kamerası üretme peşinde olduğunu aldığı bir patentle ortaya koymuş bulunuyor.

Apple'ın aldığı aksiyon kamerası patentine göre kamera cihazının üzerinde birden fazla lens olabilir. Ayrıca yine buna bağlı olarak birden fazla mikrofona da yer verilecekmiş gibi görünen cihazda, bu mikrofonlardan biri de sualtı için özel olarak geliştirilecek. Baş üzerine entegre edilebilecek bir aksesuarla gelecek olan kamera, yine Apple'ın akıllı saati Watch üzerinden kontrol edilebilecek ve çekilen videolar iPhone ile iPad'e aktarılabilecek.

Aksiyon kameralarının cep telefonu üreticileri tarafından geliştirilmeye başlaması en çok GoPro'yu vuracak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ücretide 6500 tl olur artık

GoPro ya şimdiden geçmiş olsun diliyorum. bir marka daha yakında Apple ın gazabına uğrayacak :) bu arada tabi ki forever really power and Think Different...

Yeter artık, yeter! Ortada ürün olmadan patent sevdalısı çıktı bu kurtlu elma!

apple oyun konsolu üretsin

apple çeşitli pazarlara el atmaya başlıyor artık. şirketin watch ve ipad pro ile atacağı adımlar buna örnek. ayrıca beats de büyük bir adım oldu. sonraki adım goproyu silmek olacaktır. nitekim silecektir de.

Sen de yorum yaz