Apple, Android kullanıcılarını istiyor...

Apple, daha önce sadece kendi kullanıcılarına sunduğu bu seçeneği, artık Android'e de sunabilir...

  • Levent Öztürk
Bir iPhone istiyorsanız...

9to5Mac'inyeni bir haberine göre Apple, Android kullanıcılarını kendi tarafına çekmek için belki de şimdiye kadar uygulamış olacağı en agresif yöntemi kullanacak. Firma, bu işlemi Apple mağazalarında sunacağı takas kampanyası ile gerçekleştirecek. Takas ve geri dönüşüm programı ilk defa Apple olmayan telefonlar için genişletilecek. Kullanıcılar, kullanmakta oldukları telefonu vererek, yeni bir iPhone almak için kullanılmak adına bir hediye çeki alacaklar. Daha önceden bu seçenek sadece Apple'ın kendi donanımı için geçerliydi ve Samsung, Motorola, LG ve diğer üreticilerin Android telefonları ile kullanılamamaktaydı.

Var olan programda olduğu gibi, Apple mağazalarının çalışanları, telefonunuzun görsel durumuna göre bir fiyat belirleyecekler. Eğer belirgin çizikler, çukurlar ve benzeri sorunlar varsa, telefonunuz için sunulan hediye kartının değeri daha düşük olacak. Ayrıca, takas edilen telefonların düzgün bir şekilde çalışması gerekiyor. Ancak, eğer Android telefonunuz mükemmel bir durumda olsa bile, telefonunuzu eBay, Amazon veya benzeri hizmetler üzerinden satarak büyük ihtimal ile daha yüksek bir ödeme alacaksınızdır.

9to5Mac'in söylediğine göre Apple çalışanları, Android kullanıcılarının var olan kişiler (rehber) bilgilerini yeni iPhone aktarmalarına yardımcı olacaklar ve yenilenmiş takas programı bu hafta içerisinde başlayacak. Kişiler dışındaki önemli verilerin korunmasından ise kullanıcılar sorumlu olacaklar. Apple, daha önce de Android kullanıcılarının iOS ve iPhone'a geçişlerini kolaylaştırmak için bir rehber yayınlamıştı ve fotoğrafların, müziklerin ve belgelerin Apple telefonlara aktarılmasını adım adım anlatmaktaydı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Androidin en kötüsü bile iphone bile etmez 1 Tb hafıza sunsun isterse ayni geçmem ...

apple tırstı sanırım :D

Apple android i geçecekmis hahaha

21:43 bu önyargıyla sen geçme zaten.

@20 Mar 2015 08:31 Önyargı değil özellik lazım bize kullanıcı desteği saçma sapan kısıtlama değil. Geçmem tabi. 1 TB hafıza versin telefonu beleşe versin yine geçmem.

adamlar mobilde zaten en çok gelir sağlayan marka daha nasıl kötülüğebilyorsunuz anlamak güç..android işletim sistemiyle,ios aynımıki adamlar yüksek ramler,işlemciler koysunlar

@20 Mar 2015 10:53 İos boş bir kere ios10 100 üde çıkartsa aynı aynı android her zaman gelişir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play