Apple App Store'a Microsoft Office damgası!

Apple'ın App Store'unda, birkaç gündür çok sert bir Microsoft rüzgarı esiyor!

  • Levent Öztürk
Apple App Store'a Microsoft Office damgası!
Apple App Store'a Microsoft Office damgası!

Geçtiğimiz hafta Microsoft, Office uygulamalarını büyük mobil platformlarda tamamen bedava hale getirmişti. Microsoft'un daha önceden Office 365 üyeliğiniz olmasını istediği düşünülürse, bu hamle oldukça büyük bir etki yarattı.

Duyurunun ardından, Microsoft'un Office uygulamaları Apple'ın App Store listelerinin en üstüne sıçradı. haber yayına hazırlanırken Word bedava kategorisinin en üstünde yer alırken, Excel altıncı sırada yer alıyordu ve PowerPoint dokuzuncu sırada bulunuyordu.

Bu sıralamaya bakılırsa, bedava hamlesinin kullanıcılar tarafından oldukça iyi karşılandığını söylemek mümkün. Ancak belirtmek lazım ki, bu "bedava" kullanım, sadece bireysel kullanım için geçerli ve firmalar için geçerli değil.

Microsoft, Office 365'i desteklemek adına bir süredir bazı ürünler kullanmaktaydı. Firma yakın zamanda bütün üyelerin sınırsız bulut depo hakkına sahip olacağını duyurmuştu ve bundan önce de mobil Office uygulamaları kullanıcıları üyeliğe çekmek için bir yöntem olarak kullanılmaktaydı.

Apple da aynı zamanda Office uygulamalarını App Store'u açtığınızda ilk sayfada beliren "Editörün Seçimi" olarak işaretleyerek bu indirme sayısına yardımcı oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Ne olursa olsun hiç bir alternatifi Ofisin yerini tutmuyor. Microsoft un işletim sisteminden bile iyi yaptığı bir iş varsa o da ofis.

Yürü be MS

Bu Microsoft yine neyin peşinde acaba ?

Mac appstore unun en rezil uygulamaları Microsoft'a ait. Onedrive çalışmıyor, Windows Phone yazılımı bir halta benzemiyor, one note desen az çok iş görüyor.

Microsoft her firma gibi paranın ve daha önemlisi prestijin peşinde

ne güzel acaba nokia nın harita uygulamasıda applenin mazasında varmıdır bilen varsa cevap yazarsa menun olurum arkadaşlar

ms office candir gerisi heyecandir. Bu ifadeler mobilde ve pcde tum office progranlarina ciddi sans vermis bir kisiden cikiyor

microsoftun en iyi yaptığı ve herkesden farkı office.

Office'siz olmuyor gerçekten Microsoft'un son zamanlarda yaptığı rakiplere bile ücretsiz hizmetler sunmasını takdir ediyorum. Here Maps (eski Nokia Haritalar) uygulamasını da umarım iOS ve Android'de yayınlar. Çünkü haritalar konusunda Microsoft'un Here'ı gerçekten çok başarılı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play