Apple başkan yardımcısı ortadan kayboldu!

MacBook'lardan iPhone'a kadar hemen her üründe parmağı olan önemli isim, artık Apple'da değil!

  • Cem Şancı
Apple başkan yardımcısı nereye gitti?

Teknoloji dünyası, Apple'ın yöneticilerinden bir isim hakkındaki sorulara cevap bulmaya çalışıyor.

Apple'ın, teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Bob Mansfield'in ismini şirketin web sitesinden kaldırması büyük merak uyandırdı. Şirket, durum nedeniyle ilgili hiçbir açıklama yapmazken, akıllara Bob Mansfield'in emekli olmak istemesi geldi. Geçen yıl Mansfield'in emekli olmak isteyebileceği konusu gündeme gelmiş ancak Apple Başkanı Tim Cook'un Mansfield'e ayda 2 milyon dolarlık maaş önererek onu emeklilikten vazgeçirdiği konuşulmuştu.

Mansfield, Apple'a 1999 yılında, Rycer Graphics'in satın alınması sonrasında katılmıştı. Mansfield'in Apple için önemi çok büyüktü çünkü Apple'daki görevi iMac, MacBook, ve MacBook Air'lerin geliştirilmesinden sorumlu olduğu kadar iPhone ve iPad tasarımları da onun sorumluluğundaydı. Yani, yeni nesil telefonların tasarım ve teknolojilerinin belirlenmesinde söz sahibi olan başkan yardımcısıydı.

Apple sözcülerinin, Mansfield'in şirketle ilişkisinin "özel projeler" kapsamında devam edeceği şeklindeki belirsizlik içeren cevapları da medyayı tatmin etmedi. Ama şurası bir gerçek: Mansfield, artık Apple'da değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ayda 2milyon dolar ve adam müdür yardımcısı birde müdür olsa ohooo

"madem biz gidiyoruz, apple da bitsin" diye düşünerek ios 7de tasarımı batırdılar, steve jobsun bütün sözlerini hiçe sayarak ucuz iphone / ipad mini yaptılar. apple batınca rahat ederler artık.

Apple batışta kurtuluş çok yakın... :)

kesin yan sanayi şarj adaptörüne çarpıldı :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play