Apple bile bu işe şaşırdı!

iPad 2'nin ses getireceği zaten biliniyordu ama herhalde bu kadarını Apple bile beklemiyordu...

iPad 2 stokları daha ilk günde tükendi
Piper Jaffray'ın düzenlediği anket

iPad 2 ile büyük ses getiren Apple, satış performanslarıyla da analistçileri şaşırttı. Reuters'a göre, Wedbush Securuties analisti Scott Sutherland, haftasonuna doğru satışların bir milyon sayısını geçmesini bekliyor. Bu rakam, Apple'ın bile beklentilerinin ötesinde.

Apple'ın her ürünü gibi, iPad 2 de büyük bir başlangıç yaptı. Hatta iPad 2, ilk iPad'ten daha hızlı bir başlangıç yaptı. Apple, iPad geçen sene Nisan ayında çıktığı zaman 350 ile 400 bin arasında ilk hafta satış sayısına ulaşmıştı. iPad 2'de ise bu sayı, en az 3 katına çıktı.

Bu arada, Securities firmasından Piper Jaffray tarafından, Apple'ın New York ve Minneapolis'teki tedarikçileri ile düzenlenen anketten de şu sonuç çıkıyor: iPad 2 alanların yüzde 70'i, ilk defa iPad sahibi olan kişiler...

Melik Arslan

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Edip Çiftçi; bu kapak sana gelsin Apple'dan. :)))

para var huzur var

edipciftci yorumunu bekliyoruz :)

İşte insanlar bu kadar popülist olursa Apple ben ne yapsam bu adamlar alır nasıl olsa der ve 6 ayda bir dünyayı yeniden keşfetmiş gibisine reklam yaparak aynı ürünün adının sonuna "2" koyar ve... Mutlu son!... Artık herkesin Apple'ı olmuştur.

ipad vaadettiği işleri gayet güzel gerçekleştiriyor. Aynı windowsta servis paketi bekleyenler gibi ipad içinde ipad 2 yi bekleyen çoğunluk vardı. ipad'i beğenen ipad 2 yi düşünmeden aldı. Bu alanda sürükleyici olduğu için apple'a teşekkürler. Umarım kısa sürede tabletler gelişir ve her işimizi tabletlerle yapabiliriz.

Özellikle ilgimi çeken %70 gibi yüksek bir oranın ilk kez iPad almış olması. Genelde Apple fanboy'ları ne çıkarsa alıyor denir ama iPad 2 gerçekten başarılı bir ürün belliki.

para var huzur var

----

500 dolar ipad 2
850 dolar xoom

bakıyorumda hepimizi edip çiftci fanı olmuşuz, onun yorumları olmadan çok sıradan olurdu teknoloji haberleri okumak. forever edip çiftci

edip nerdesin ediiiip:))

edo nerdesin millet seni bekliyor dört gözle :D

Uğraşmayın ediple yazıktır be yahu (:
Onu windows ve microfost'uyla başbaşa bırakın ((:

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir