Apple, bir değil iki iPad mini mi tanıtacak?

Apple'ın popüler oyuncağının yeni sürümünü beklerken, karşınızda 2 farklı model görebilirsiniz!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, bir değil iki iPad mini 2 mi tanıtacak?

iPad mini tanıtıldığından bu yana Apple'ın daha yüksek çözünürlüklü, yani "Retina" ekranlı bir iPad mini 2 üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Son dedikodular ise bunun aksine, Apple'ın hem Retina, hem de Retina olmayan 7.9 inç'lik bir iPad mini 2 düşündüğü yönünde.

Tayvan'ın ünlü haber kaynaklarından Economic Daily News'a göre Apple, Retina ekranları yetiştirememekten kaygılanıyor. Bu nedenle iPad mini'nin 2013'ün üçüncü çeyreği yerine 2014'ün başlarında piyasaya süreceği iddia ediliyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan başka bir rapor, gecikmenin nedeninin ekran çözünürlüğündeki karar olduğunu iddia etmişti. Ancak iPad mini, her türlü 2014'e kalacak gibi görünüyor.

Ekim 2012'de tanıtılan iPad mini, 1024x768 gibi orta seviye bir çözünürlük sunuyor. Cihaz, Google Nexus 7 gibi iddialı rakiplerine rağmen önemli bir satış başarısı yakalamış durumda.

iPad mini hakkında son söylenenler arasında cihazın daha hızlı A6X işlemcisiyle geleceği, ekran kenarlarının dokunmatik olacağı veya ekran kenarlığının hiç olmayacağı, Retina ekran kullanılması halinde cihazın biraz kalınlaşabileceği var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Gereksiz retina olmasın ucuz olsun yeter

@18 Tem 2013 19:31 Apple ve ucuz?

@18 Tem 2013 19:31 apple satışları düşse bile kalite ve fiyatı düşürmez. Alamıyosanız onlarca alternatif var. Gidip çakmasını alıp emek hırsızlığı yapmayın yeter

@19 Tem 2013 05:23 Ucuz olunca emek hirsizligi mi oluyor

Apple şu ekran işinden ne çekti abi. Samsung birçok modele daha geniş ve daha yüksek çözünürlüklü ekran üretiyor. Hiçte böyle sıkıntılar yaşamıyor. İlginç bir durum.

@oguss23 sen başka bir eko sistemden yazıyorsun galiba komik ergen....

iphone görmek istemiyorum ve insan Tiksiniyor.?fakat Ne'zaman bu süper Android Teknik.,,,,HTC One ve sony xperia Z,,,hayatimiza girdi memnunuz ve süper.?

Sen de yorum yaz