Apple, "bir kez öde ve oyna" servisini sundu

Ücretsiz diye indirip oyun sırasında sizden servet dökmenizi bekleyen iOS oyunlarına Apple çözümü!

  • Ercan Uğurlu
Apple, "bir kez öde ve oyna" kategorisini sundu

Apple, App Store müşterilerini büyük dertten kurtarıyor. iTunes App Store'a gelen yeni "Pay Once & Play"  (Bir kere öde ve oyna) kategorisiyle birlikte oyun içi satın alım derdine bir son geliyor. Tüm mobil oyunseverleri vuran oyun içi satın alımlara böylelikle bir çare getirecek olan kategori ile alınan oyuna bir kez ödeme yaptıktan sonra oyun içinde herhangi başka bir ödeme yapmanız gerekmeyecek.

Mobil oyun dünyasında oldukça popüler olan "ücretsiz"oyun politikasından sıkılan oyunseverlere derin bir oh çektirecek olan Pay Once & Play sistemi şu an bazı ülkelerdeki App Store'da yayında. Bu kategoriden alışveriş yapan kullanıcılar, daha sonra oyuna devam edebilmek için herhangi bir alışveriş yapmak durumunda kalmayacak. Böylelikle oyuncular oyuna devam edebilmek için enerji doldurma veya bina yapma nedeniyle günlerce veya haftalarca beklemek zorunda kalmayacaklar.

Geçtiğimiz sezon South Park'a da konu olan bu "ücretsiz görünümlü ücretli oyun sisteminin", Apple'ın çözümü ile nasıl etkileneceği merak konusu. Dahası, kategorinin kalıcı olup olmayacağını bile şu an kestirmek zor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

isabet olur. çünkü çok tatsız olmaya başladı bu iş.

işte bir kez daha Apple farkı. tebrikler ve teşekkürler...

Clash of clans gibi oyunlarda nasil olucak ki bu tar oyunlarda sinrsiz satin alma imkani var sonucta bu belirli oyunlar icin gecerli olur herhalde

Oyun ücretsiz indirdim bastığım yerden satın al bitir ve tamamla v.s şeyler çıkıyor can sıkıyor iyi olmuş bu olay.

Android kullanıcısıyım vegas gansteri adlı bi oyun aldım paralı bi oyun olmasına rağmen bi noktadan sonra candy crush gibi oluyor para ödemeden ilerlemek çok zorlaşıyor bunlara bi düzenleme gelmesi lazım ilk adımı atsa atsa apple atar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play