Apple biraz daha bekleyebilir

Mahkemenin Apple'dan Samsung için istediği şaşırtan şeyin ardından Apple'a küçük bir şans doğdu!

Apple biraz daha bekleyebilir

Bir İngiliz mahkemesi, Samsung'un iPad'i kopyalamadığına hükmetmiş ve Apple'ın bu iddiası nedeniyle Samsung'un imajına verdiği zararı kaldırmak üzere Galaxy Tab'in reklamını yapmasını istemişti. Bunun yanında Apple'ın web sitesine "Samsung, iPad'i kopyalamamıştır" tarzında bir metin eklemesi gerekiyordu.

Mahkeme bu kararından dönmese de, Apple'ın karara itiraz etmesine izin verdi. Dolayısıyla Apple, ekim ayına dek herhangi bir reklam yapmadan itiraz edebilecek. Apple, daha önce rakibi Samsung'un reklamını gazetelerde ve web sitesinde yapmak istemediğini söylemişti.

Görünüşe bakılırsa İngiliz hakim Colin Birss'in kararıyla oldukça şenlenen Samsung'un biraz daha beklemesi gerekecek. Bu arada hakim Birss'in önceki kararında Samsung Galaxy Tab için "iPad kadar havalı değil" diyerek tartışmalara, yer yer gülüşmelere de yol açtığını hatırlatalım.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

demek ki çalgıcı başı samsungun yeni bir rezilliğiyle daha karşı karşıyayız demektir....

@31 Tem 2012 11:07
asıl çalgıcı başı Apple..Apple fanboyu...

gülmekten öldüm :D Her mahkemenin doğru karar verdiğini gördünüz mü.Misal bizde adam öldürenleri mahkeme bırakıyor,biz de mahkeme prosedürlerini avrupa(fransa)dan aldığımıza göre bu işte de yanlılık var.Neyse ben gayet memnunum Tab'imden.Özgürüm bir kere:Evet ipad bir tepsi. Onun kadar havalı olmasa da olur :D

@31 Tem 2012 11:19 ipad tepsiyle galaxy tab bir takozdur :D eski android tablet günlerini hatırlıyorum da telefonda olan androidin aynısını tablete yüklüyorlardı tablet diyo yutturuyorlardı cahil insanlara :D gerçi hala aynı... ama artık telefondaki android'i de tablete doğru yönelttiler heralde tablete yüklendiğinde anlaşılmasın diye..

@31 Tem 2012 11:19 O elindeki Tab ınla ne kadar özgürsün root olmadan. Hangi uygulamaları indirebiliyorsun ücretsiz ve reklamsız yeni çıkan. Senin tabınında özgür kalması için kırmak gerek, ipad içinde aynı şey geçerli. Ama uygulama olarak ipad daha şanslı çünkü her yerde crackli ipa dosyaları hatta repolar hatta appstore benzeri uygulamalar var. zahmetsizce indir yükle. Ama apk dosyalarının yenileri öyle değil, lucky patcher gibi uygulamalarla reklamlarını kaldır sonra eğer varsa patch yaparak crakle....... Özgürlük dediğin gibi değil.

@31 Tem 2012 11:19 bizde sizlere gülüyoruz merak etme :)

@31 Tem 2012 12:16 Madem android telefonun yazılımı modifiye edilip tablete yükleniyordu,o zaman neden hala iphone içindeki yazılıma da tablettekine de macbook unuzdakine de İOS deniyor. Keşke bilgin olsaydı senle atışmak isterdim.Benim kastettiğim ipadin tasarımıydı.Ayrıca diğer androidler umrumda değil esas takoz ipad. Ve galaxy tab 10.1 kullanıyorum.

@31 Tem 2012 14:14 Peki o zaman bana söyle servise gittiğinde kimin tabletini çiziyorlar ? ve hanginiz youtube.com'u desktop versiyonunda açabiliyor dandik skyfire'sız?

31 Tem 2012 17:55 Haklisin Bos Ver Bu Funboylar Anlamaz Kucuk Daglari Biz Yarattik(Tovbe Hasa) Derdindeler.Elindeki Cihaza Gelince Kesinlikle Ipad'in Her Modeline Takar.Takdigi Icinde Apple'in Hismina Ugramaktadir.Yazdiklari Gibi Patent Ihlali Konusuna Mahalle Esnafi Bile Inanmaz.Kullanmadan Yorum Yazan Funboylarada Buradan Selamliyorum.Tekno Tugla Kullandiklarini bir gun Olsun Anlayacaklardir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir