Apple bu uygulamayı kaldıramadı!

Apple'ın Siri'ye çok benzeyen bu iPhone uygulamasına yaptıkları, baş döndürmeyecek gibi değil!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple bu uygulamayı kaldıramadı!
Apple, Siri'ye benzeyen Evi'nin arayüzünde değişiklikler yapılmasını istiyor

Apple'ın mobil uygulama mağazası App Store'a girmeyi başaran bir ses tanıma uygulaması, Siri'ye benzerliği nedeniyle kaldırılacaktı. Ancak uygulama üzerinde yapılacak bazı değişiklikler, iznin çıkmasını sağlayabilir.

Evi adındaki bilgilendirme ve ses tanıma uygulaması, 23 Ocak 2012'de onaylanarak iTunes'daki yerini almıştı. Ancak uygulama bir süre sonra Apple tarafından Siri'ye çok benzer bulundu ve Cuma günü (24 Şubat 2012) mağazadan kaldırıldı. App Store'un kurallarına göre iOS özelliklerini kopyalamak, kuralları ihlal etmek demek oluyor. Ancak Apple, uygulamayı tekrar kullanıma açmış görünüyor, zira uygulama şu an iTunes'da indirilebilir halde.

Bununla birlikte Apple'ın True Knowledge tarafından geliştirilen Evi için bir ayrıcalık tanıyacağı ve Evi geliştiricileriyle çalışarak onu Siri'den farklı bir hale getireceği birkaç kaynak tarafından iddia edildi. Evi'nin Siri'den iyi olan yönü, İngiltere haritalarına ve işlerine göz atabilmesi. Evi, arka planda Siri'den oldukça farklı bir biçimde çalışsa da arayüzü ona oldukça benziyor.

The Verge'in haberine göre Evi'nin hala iTunes'da olmasının nedeni ise uygulamanın çok iyi olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

android icinde var markette

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play