"Apple çalışanlarımızı çalıyor!" davası!

Apple'a açılan yeni bir dava, son dönemde hız kazanan ilginç dedikoduları daha da güçlendirdi!

  • Levent Öztürk
"Apple çalışanlarımızı çalıyor!" davası!

Son birkaç gündür Apple'ın elektrikli bir araba üretmekte olduğuna dair söylentiler ortalıkta geziniyor. Bu hikayede yaşanan son gelişmeler ise, söylentileri doğrular nitelikte.

Elektrikli araç bataryası üreticisi A123, Apple'a karşı dava açmış durumda. Bu davanın sebebi ise, Apple'ın, A123'ün bazı mühendislerini kendi batarya projesi için "çaldığı" iddiasını barındırmakta. Davada belirtildiğine göre "Apple şu anda büyük çaplı bir batarya bölümü kurarak, A123 ile aynı alanda rekabete giriyor." Dava dosyasında, Apple'ın aynı zamanda Samsung, LG, Panasonic ve Toshiba'dan da batarya teknolojisinden anlayan çalışanları "çalmaya" çalıştığı iddia ediliyor.

Birkaç gün önce Apple'ın bazı çalışanlarının, Tesla'nın araçları ile yarışacak elektrikli bir araba üzerinde çalıştıklarını duyurmuştuk. Apple, bu iddialar hakkında henüz açıklama yapmış değil.

Batarya teknolojisi, halen bir üst seviyeye taşınmaya ihtiyacı olan bir alan. Başka bir deyiş ile, Apple'ın transfer ettiği bu kişiler, iPhone veya iWatch gibi ürünlerdeki bataryaların geliştirilmesi için de uğraşıyor olabilirler. Yani kesin olarak Apple elektrikli araba üzerinde çalışıyor demek için henüz çok erken.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

vay şerefsiz.

böyle dava mı olur ya hahaha duyan da çuvala koyup çalışanları götürüyorlar sanır hahahaha adam daha çok para vermiş oraya gitmişler sen de vereydin :D

@21 Şub 2015 20:51 Sadece adamları değil, o şirkette elde ettikelri sırlarıda çalıp götürmüş oluyor apple....

eywahhhhhh..

herzaman ki elma işte nokianında zamanında bir çok patentini çalmıştı.kopyacı apple

apple yapar inanırım. tekel olmak isteyen bir firma.

allçak apple

A123 e katılıyorum

Alçak deil çukur

bmw, wolswagen, audi varken apple mı alalım.

apple fanlarına araç.

Apple gelsin anlaşalım. CityCopter Projemi onlara açayım. Üstelik de Elektrikli Performans Motoru ve Özel Akü Projelerimle beraber. Eğer Apple bir otomobil üretecekse, bence o otomobil sadece karada gitmemelidir. CityCopter genç aşıklar için tasarlandı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play