Apple CEO'su, "sıradaki platformu" açıkladı!

Apple'ın 1 numaralı ismi Tim Cook, "sıradaki platformun" ne olacağı konusunda çok net konuştu...

  • Levent Öztürk
Apple CEO'su, "sıradaki platformu" açıkladı!

Apple'ın finansal raporlarını sunduğu gün, Tim Cook'a yeni iPhone hakkında pek çok soru soruldu ve Cook, bu soruları başarı ile atlatmayı (pek bir bilgi vermemeyi) bildi.

Ancak Cook, bazı sorulara da oldukça açık bir şekilde cevap vermekten kaçınmadı. Örneğin kendisine Pokemon Go akımı ve AR'ın geleceği hakkında düşünceleri sorulduğunda, artırılmış gerçekliğin oldukça önemli bir yere geleceğini düşündüğünü söyledi.

Cook, konuşması sırasında AR'ın önemini ve gücünü birkaç kez belirtirken, artırılmış gerçekliği "sıradaki platform" olarak adlandırmaya çekindiğini de söyledi. Artık her şeyin "sıradaki platform" olarak tanımlanmaya çalışıldığını söyleyen Cook, durum ne olursa olsun AR'ın "devasa olacağını" düşünüyor.

Uzun bir süredir Apple'ın tercihini VR yerine AR yönünde kullandığı düşünülmekteydi ve bu açıklama, bu düşünceyi daha da güçlendirmiş durumda. Başka bir deyiş ile, AR ve VR karşılaşmasında taraflar oluşmaya başlamış durumda: AR tarafında Apple ve Microsoft, VR tarafında Google ve Facebook...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Apple ve microsoft geleceğin teknolojisini oluşturuyor. Google ve facebook vb firmalarda günümüz teknolojisini geliştiriyor. İnanmayanlar hololense bir baksınlar. Şuan geliştiricilere açık olduğundan youtube dan videolarına bakın.

Çok doğru tespit. Hayran oldum....

Sen de yorum yaz