Apple, Çin'e yaptığı yatırımları arttırıyor...

Apple, büyük bir düşüş yaşadığı Çin'de, eski pazar payını geri almak için önemli adımlar atmaya başlıyor!

  • Levent Öztürk
Apple Çin'i kaybetmek istemiyor...

Görünene göre Apple, Çin'e yaptığı yatırımları arttırmaya ve hızlandırmaya karar vermiş durumda. Teknoloji devinin bölge hakkındaki planlarını içeren raporlarda belirtilene göre firma, ülke içerisinde yeni bir tesis inşa etmeye hazırlanıyor.

Çin televizyonundan alıntı yapan Reuters'ın belirttiğine göre CEO Tim Cook, kıdemli Çin görevlisi Yardımcı Başkan Zhang Gaoli ile yaptığı görüşmede planlarını açıklamış durumda.

Temmuz ayının sonunda yayınlanan finansal detaylar, Apple'ın Çin'deki satışlarının ciddi bir şekilde azaldığını göstermekteydi ve bölge, firmanın ikinci en büyük marketi konumundan üçüncü en büyük market olmaya gerilemişti. Şu anda Apple'ın en büyük marketi ABD iken, ikinci en büyük market ise Avrupa olarak gözükmekte.

Apple ise bu haberler hakkında henüz bir yorum yapmış değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Fiyatları ucuzlatsın önce zaten verdikleri maaş düşük yıllarca kazandığı parayı iphone a mı verecek? Hem o kadar ucuz ve güçlü telefon varken. Hemde sadece Çin de satılan telefonlarda var.

Hic sansi yok. Birincisi Cin mali telefonlar inanilmaz düzeyde kalitesi yükseldi. Ikincisi de fiyatlari o özelliklerdeki telefonlar icin gayet uygun. Apple in Cin pazarindaki payini yükseltmesi icin (aslinda bütün dünya da) o fiyatlari %30 kadar bi indirecek ve sd card opsiyonu getirecek. O zaman bak nasil satiliyor telefonlar peynir ekmek gibi. Yoksa avcunu yalar cürük Elmacik. Bu hizla Apple cekirdek tabakasi disinda satin alan kimse kalmayacak. Onlarin bile bir cogu ayrilacak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play