Apple'da beklenmeyen ayırılık!

MacOS işletim sisteminin babasından gelen şok açıklama, Apple hayranlarını çok üzecek...

  • Gökay Özbudak
Mac OS X'de sürpriz ayrılık!
Bertrand Serlet...

Apple'ın önemli isimlerinden biri daha firmayla yollarını ayırıyor. Şirkete 1997'de girmiş ve birçok başarılı işe imza atmış olsa da adını en çok Mac OS X ile duyduğumuz, işletim sistemini geliştiren ekibin başında bulunan Bertrand Serlet Apple'dan ayrılıyor. Serlet, kamuoyunda "MacOS'un babası" olarak tanınıyordu...

Mac OS X Lion gelişme aşamasındayken Serlet'in firmadan ayrılması biraz da sürpriz bir haber olarak algılandı. Aslında bu ayrılıktaki büyük bir rolün iOS cephesinden geldiği de düşünülüyor. iOS'un son zamanlarda adından oldukça söz ettirmesi ve Apple'ın göz bebeği haline gelmesi Mac OS X'in biraz kenara itilmesine neden oldu.

Serlet ayrılığıyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "Steve'le beraber 22 yıl çalıştım ve hem NeXT'te hem Apple'da ürünler geliştirirken müthiş zaman geçirdim. Ama şu noktada artık, ürünlere daha az odaklanıp, bilime daha fazla zaman ayırmak istiyorum."

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

demek ki, apple ürünlerini bilimsel bulmuyor. ;)

Buyuk bir deger, buyuk bir zeka. Bilime de cok katkisi olacagina eminim...

herşeyden de bi farklı konu çıkaran senin gibi insanlara bayılıyorm valla evet Apple ürünlerini bilimsel bulmuyor olabilir kendisi ama o yüzden bütün millet Apple'ı taklit etmeye çalışıyor o yüzden Apple'da çalışmıi 22 sene birazı Next olsada Apple sayılır bi nevi.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play