Apple da hacklendi dedikodularına cevap!

YouTube'un ardından Apple'ın da hacker'lardan nasibini aldığı kesinleşti: İşte resmi hack açıklaması

  • Gökay Özbudak
"Şifrelerinizi değiştirmenizi öneriyoruz!"
42 tanesi en iyiler listesine girdi...

4 Temmuz'da gerçekleşen iTunes'un hacklenmesi olayından buradaki haberimizde bahsetmiştik. Apple sonunda bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı ve durumu doğruladı.

iTunes'da bir geliştiricinin, en çok satan 50 listesinde 42 adet ürünü bulunuyordu. Bir şekilde bazı hesaplara girilip geliştirici Thaut Nguyen'in kitapları indirilmişti. Olayların Nguyen tarafından tasarlanıp tasarlanmadığı bilinmiyor ancak internet raporlarına göre birçok hesaptan onun kitapları indirildi.

Apple'ın açıklaması ise şu şekilde; "Geliştirici Thuat Nguyen'in tüm uygulamaları, Program Lisans anlaşmasını ihlal ettiği için App Store'dan kaldırıldı. Bir uygulama indirildiğinde, geliştiricilere uygulamayı indiren kullanıcıların özel bilgileri kesinlikle paylaşılmıyor. Eğer kredi kartınız ya da iTunes şifreniz çalındıysa, finansal kurumunuzu aramınızı, kredi kartınızı iptal etmenizi ve kartınızın üzerinden izinsiz yapılan harcamalar için geri ödeme talep etmenizi öneriyoruz. Ayrıca iTunes şifrenizi de değiştirmenizde yarar var."

Bazı kullanıcılar bu şekilde, 600 dolara varan harcamalar yapıldığını iddia ediyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

hahahaaa... apple tam bir ucube fenomeni... hahahahaaaa...
zottirik bir firmanın, zottirik ürün ve uygulamalarında, mortirik sonuçlar... hahahahaaaa...

işte bir örnek daha... apple' dan uzak durulması için...

saygılar

edip çiftçi ne yazacak diye merak etmiştim bu konuya. ve yazmış. bravo edip:)
seni tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum . okuyun ufkunuz açılsın diye . konulara yaklaşımın muhteşem, olaylara bakış açık o kadar geniş ki 360 dereceden sonra yine sıfır oluyor . :)
başarılarının devamını diliyorum. anasınıfı ve varsa ilkokul öğretmenlierini de merak ediyorum. neden seni ihmal etmişler diye sitem ediyorum onlara

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play