Apple, daha ince bir iPad 5 peşinde!

2013 yılında ortaya çıkması beklenen bu yeni Apple bombaları; kafaları iyice karıştıracak...

Apple, daha ince bir iPad 5 peşinde!

İddialar doğru ise Apple, önümüzdeki aylarda yeni jenerasyon bir iPad, yani iPad 5'i tanıtmaya hazırlanıyor olabilir.

İsabetli tahminleriyle tanınan Japonca blog Macotakara, Apple'ın yeni 9.7 inç'lik tabletinin daha ince ve daha hafif olacağını (4mm x 17mm x 2mm) söylüyor. Blog'un iddiasına göre yeni tablet, 7 inç'lik iPad mini'den de bazı öğeleri üzerinde barındıracak.

Blog'un Apple içerisindeki kaynaklarına göre şirket, iPad mini'nin de yeni bir sürümünü üretim aşamasına getirmiş durumda. Yeni iPad mini'nin bu kez 2048x1536'lık bir retina ekrana sahip olacağı söyleniyor (326ppi). "iPad mini 2"nin işlemcisi, blog'a göre iPad 4'ün kullandığı A6X olacak.

Bu sene iPhone 5 ile beraber tanıtılan iPad 4 (ya da adı her neyse), 9.7 inç retina ekran, A6X işlemci, FaceTime HD kamera ve 10 saat pil ömrü gibi özelliklere sahipti. iPad mini ise 1024x768 çözünürlüklü 7.9 inç ekran, FaceTime HD ve iSight kameraları ve 10 saat pil ömrüyle geliyordu.

Peki kafalar neden karışacak diyoruz? Çünkü Apple'ın iPad için kullandığı anlaşılmaz isimlendirme politikası, böyle giderse hangi iPad'in hangi jenerasyona ait olduğunu anlamamızı imkansız hale getirecek. Bu durum, daha şimdiden iPad alacakların kafasını karıştırıyor; bakalım o zaman neler yaşanacak?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

kafalar niye karışsın?adamlar generation ismini kullanıyor.Eğer kafalar karışıyorsa, tüm mac ailesinde ve ipodlarda karışıyordu zaten.

sevgili Apple ipad 5 ile beraber yine ve yeniden piyasada şov yaparak ortalığı toz duman edecektir....

@25 Ara 2012 14:55 alacaklara yedirdiği toz yeter çevreye bir şey kalmaz.her 2-3 ayda bir yedirir size.

Sıktı bunlarım ipadleride hepsi aynı tip biraz farklılık yapın ya la

ilklerin devrimsel öncüsünün yeni başyapıtını görmek için şimdiden sabırsızlanmaya başladık bile.....

@25 Ara 2012 17:27 Büyük yalan

@25 Ara 2012 17:27 Apple nasıl mı zengin oluyor? İşte bu arkadaş gibiler sayesinde.

Apple bir şey yapıyorsa en kalitesini yapar.

@Humankind alık mısın sen? paran mı çok.apple her zaman en iyi ve hızlı soyar .sonra öper desen anlarım.

Yuh be daha yeni 4. Nesil ipad aldık hemen 5. Nesilden söz edilmeye baslandı. Önümüzdeki sonbahardan önce yeni bir ipad tanıtılırsa yazıklar olsun. İnsanların "hep en iyisine sahip olma" güdüsünü istismar ederek iş yapıyo olurlar ki lanet olsun apple sana dediğim gün olur. Hadi herkesin işin rast gitsin...

@25 Ara 2012 20:57 siz de akılı olun bunu almayın, olsun bitsin

@25 Ara 2012 20:57 en yenisi her zaman en iyisi değildir.

Adamlar sürekli sizi İpad, İphone, İpod'a para vermeye teşvik ediyor. İphone 5 çıkalı 2-3 ay olmuşken, olmadı deyip 5s'i çıkarıyorlar. Eeee bu 2 ay içerisinde iphone 5 alanlar ne yapacak? 2500'e aldığı telefonu, 1500e satamadan gidip 3000e 5s alacak. Ah yurdum insanı ahh :)

merak e6tmeyin kimsenin kafası karışmaz. adamlar marka bağımlısı bi,r güruh yarattı, elde avuçta ne varsa verip bu dandik şeyleri alıyorlar. karışması için kafa lazım

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir