Apple'daki Maps sarsıntısı devam ediyor

Apple'da yaşanan depremler bitmek bilmiyor... İşte ortalığı karıştıran yeni sarsıntı!

  • Zeynel A. Öztürk
Map bölümü başkanı Richard Williamson kovuldu

Apple'ın iOS 6'da sunduğu harita uygulamasındaki başarısızlığın şirketteki etkileri devam ediyor. iOS bölümü başkanı Scott Forstall, 2013'de Apple'dan ayrılacak. Bu ayrılığın Maps ile ilgili olup olmadığı tartışılırken, harita takımının başındaki Richard Williamson,iddialara göre Apple'dan kovuldu.

Apple'da harita takımının başında bulunan Richard Williamson, Bloomberg'in raporuna göre Apple ikinci başkanı Eddy Cue tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Bloomberg'in iddiasına göre Cue, harita bölümü takımını da yenilemeyi aklından geçiriyor.

Apple, iOS 6'da Google'ın harita çözümünü terketmeyi seçmiş, bunu yerine kendi harita uygulamasını sunmayı tercih etmişti. Ancak Apple'ın harita uygulaması, henüz tamamlanmamış gibiydi ve haritalarda, görsellerde birçok hata vardı. Rakiplerinin de ağzına doladığı bu hatalardan sonra Apple CEO'su Tim Cook, bu durumdan dolayı şaşırtıcı bir biçimde müşterilerinden özür dilemek zorunda kalmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bu mu sevgili Apple'ı sarsacakmış? :) yahu adamın ismini ilk defa duyuyoruz Apple'da biri gider yerine daha sağlamı gelir, problem yok yani....

@29 Kas 2012 13:11 "Sevgili" derken?

Kaliteye verilen önemin bir sonucu. Aferin

appleda şu an sonun başlangıcı durumu söz konusu :)

kovulsun bi zahmet. mapsın rezaletinden sorumlu insan.. kovulmalıydı da..

Aplenin daha iysini yapacağına inanıyorum.Önemli olan hatyıfarkederek hızlı bir şekilde daha iysini yapabilmek İnsanlık için iyişeyler yapanlara nice başarılar.

Apple için sonun başlangıcı Iphone 5 çıktığında başladı... Apple yakında tarihe karışacak...

Haci Bu Ne Yaa Hic Android ile ilgili Habr Yok mu? Yoksa Android Kusursuz mu? :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play