Apple'dan 9 Dolara Snow Leopard alma kılavuzu

Mac OS 10.6 Snow Leopard sandığınızdan daha ucuza satılıyor. Peki, Apple bu işe ne diyor?

9 Dolara Snow Leopard?
Snow Leopard: Mac alana şok fiyata OS X 10.6.

Apple'ın yeni işletim sistemi Snow Leopard, 29 Dolara satışa sunuldu. Hatta şu sıralar Apple Store'da ortaya çıkan bir hatanın sonucu olarak işletim sistemini 9 Dolara satın almak mümkün.

Şu an yeni bir Mac satın alan kişi, Mac OS 10.5 (Leopard) ön yüklü bir bilgisayar elde ediyor. Bu tip bir Mac satın alan kişilere 9 Dolar karşılığında Snow Leopard'a yükseltme yapma imkanı sunuluyor. Kişi yeni bir Mac sistemi (iMac, MacBook, MacBook Pro, Mac Mini veya Mac Pro) satın almaya karar verdiğinde hesabına otomatikman ucuzlamış OS X satın alma seçeneği ekleniyor. Fakat sonrasında kişi satın alma işlemini iptal ederse 9 Dolarlık satış seçeneği halen sunulmaya devam ediliyor. Böylece iptal kararından sonra da Snow Leopard'ı 10 Dolardan az bir fiyata satın almak mümkün oluyor.

Bu sürümün normalde 29 Dolara satılacak olan sıradan bir yükseltme DVD'si olduğu söyleniyor. Amerikan analist Walt Mossberg'e göre bu DVD, Mac OS Leopard lisansı da gerektirmiyor; yani DVD, aslında Mac OS 10.6'ın tam sürümü oluyor.

Kısa bir test, şu sıralar birçok web günlüğünde ve forumda yayılan "ucuza Snow Leopard siparişi kılavuzunu" doğruladı. Apple'ın istem dışı ucuzlatılmış OS X 10.6'ları cidden müşterilere gönderip göndermeyeceği ise şu an için belli değil.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

oldu olacak satmak için bide kaldırıma tezgah açsınlar :)

tabii bilmeyenler parlak dvd leri araba süsü olarak alıp kullanabilir ve fiyatı dışında da bir sakınca yok tabii.

Aptal apple kendini nasıl reklamize edeceğini şaşırdı, heralde başarısız olduğu işlerden ettiği zararı çıkartmaya çalışıyor.

bunun kolayı var hemde helalinden...!!!

apple ekibiyle birlikte konya ovasında pamuk toplayabilir ve karpuz satabilir, yada darı ekiminde işçi olarak çalışabilir nedersiniz?

milleti kazıklamaktan daha adil ve doğru br yol değil mi?

saygılarrr...!!! ( Tabii sadece INTEL PC ve MICROSOFT kullananlara )

Bu neden büyütülüyor anlamadım.

Zaten sadece kendi pclerine kurulabilniyor; pazarlama stratejisi
Büyük bir güncelleme deniyor bildiğiniz service pack'ı parayla satıyorlar; giydirme stratejisi

Sıkıldım mac'in bu yalan dolanlarından satıp adam gibi pc alacam.

gerçekten de sadece güncelleme denilebilecek bir dizi değişikliği yeni bir işletim sistemiymiş gibi satıyorlar..apple pazarlama konusunda kendini çok kaliteli gösterme stratejisini izliyor ve bunu çok iyi beceriyor..fakat bir macin yapabileceği her şeyi bir pc nin yapabileceğini fakat bir pcde yapabileceğiniz her şeyi macde yapamayabileceğini bilen bir kişi (ki bu windowstaki sınırsız program arşivinden kaynaklanıyo) zaten mace vereceği 2500 € ya gidip donanımsal açıdan çok daha iyi bir pc alabileceğini de bilir..

hemen bi tane sipariş edeyimde kesin turkish ship yoktur

Önceki sürümden gözle görünür bir fark yok, arkadaşlarında dediği gibi sadece bir güncelleme paketinden ibaret, microsoft service pack leri parayla satsaydı kesin microsoftu asmışlardı.
Neyse fiyat konusunu Apple kullananlar fazla dert etmez nasıl olsa onlar alışkın:D Bırakın 9 u 29 u 290 dolar olsa "oooooOOOOooo ucuzmuş bu kaliteye bu fiyat süper" derler yine alırlar.

e ucuzmus. windows kullanacagima kac para olsa veririm :)

ben bu pc kullananları anlamıyorum. size ne arkadaşlar. siz ödemiyorsunuz ki parayı. benim param istediğimi yaparım. istersem mac'imi altın kaplatırım (biraz abartı oldu tabii =)) bana artık bu işin altında biraz kıskançlık varmış gibi geliyor. madem kazık diyorsunuz almayın, hatta bu bilgisayar ve işletim sistemi hakkında yorum dahi yapmayın... biz hiç sizin windows larınız hakkında yorum dahi yapmaya çalışmıyoruz. mac'ler nasıl sizi ilgilendirmiyorsa, windows'larda bizi ilgilendirmiyor...

yorum ları okudumda arkadasın bırı servıce packı parayla satıyolar demıs suan snow leopard kullanan bırı olarak yanlızca gülüyorum ..
mac kullanmayanlar lutfen yorum yapmasın artık yaaa
sıstem bastan aşa yenılenmıs ve tamamıyle 64 bit olmus ve sızın windows unuz gıbı 64 bıt program arama derdı de yok her program super calısıyor ve o paraya daha ıyı pc toplarım dıyen arkadaslara solim lütfen mac gıbı cökmeyen sıstem kursunlar ozaman pc nın buyuklugunu kabul edeyım :))))

windows ücretsiz yükseltme imkanı verip para da almıyor
yeni bilgisayar alacağım birde işletim sistemini yükselteceğim diye 9 dolar mı vereceğim ?
ne koparırsak kar diyorlar

Apple kullananlar biraz kendini beğenmişlik yapıyor ya sinir oluyorum. Gerçekten sizin için 9 değil 900 yüz olsa çok ucuzmuş diyeceksiniz :D

@09 Eyl 2009 07:08 yoo güzel kardeşim geliştirici olmasam Apple kullanmam ve şu anda sahip olduğum Apple ürünlerini imkansız fiyata alabilmek için 1 yıl uğraştım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir