Apple'dan dokunmatik ekranlı tablet PC mi?

Apple bu kez de dokunmatik tablet işine mi giriyor? Yeni cihaz hakkında tüm söylentiler burada...

Apple'dan dokunmatik ekranlı tablet PC
Yeni iddiaların baş kahramanı: Apple'ın dokunmatik tableti MacTab böyle mi görünecek?

MacDailyNews'de yer alan bir hiddiaya göre Steve Jobs, sonbahara doğru piyasaya süreceği çok ilginç ürünleriyle Apple fanlarını bir kez daha heyecanlandıracak.

MacDailyNews'ın haberine göre Apple, bu sonbaharda yeni dokunmatik MacBook Tablet'lerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Ekim ayında tüketicilerle buluşması beklenen ve adının MacTab olacağı söylenen yeni cihaz, iPhone ürünlerinde olduğu gibi yine aynı multi-touch teknolojisini kullanacak.

Küçük ebatlara sahip olması beklenen yeni Apple MacTab, iPhone multi-touch ekranına sahip olacak, el hareketleriyle kendi kütüphanesine depolama yapabilecek. Mac OS X altında çalışacak olan MacTab, aynı zamanda GPS, akselerometre ve SuperDrive donanımlarını da içermekle birlikte Apple App bölümüne de tam uygunluk gösterecek.

Apple'dan daha önce yapılan açıklamada da, ayrıntıya girilmese de, yeni bir üretime geçiş yapılacağı ve bunun en kısa sürede (Eylül ayı gibi) kullanıcılara yansıyacağının altı çizilmişti. Yeni teknoloji ve özelliklerle diğer rakiplerini geride bırakma iddiasında olan Apple, böylelikle kimsenin ulaşamayacağı bir kar marjında yoluna devam etmek niyetinde.

Eğer yeni MacTab'in nasıl görünebileceği hakkında fikir sahibi olmak isterseniz, internette dolaşan ve hiçbiri resmi olmayan farklı tasarımlardan oluşturduğumuz galerimizde kısa bir gezinti yapabilirsiniz.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Laptoplarda dokunmatik ekran şart oldu artık. Özellikle multimedya özellikleri kullanırken ve internette sörf yaparken fare kullanmak çağdışı kaldı.

Ya bu Apple ürünleri Tükiyede acayip pahalı, yurtdışı fiyatlarını görüyorumda gerçekten arada çok fark var. İnsan alırken kazık yemiş hissine kapılır o derece yani.

sanıyorum apple bu cihazdada iphone da olduğu gibi yeni bir pencere açacak...eğer iphone da kullandığı elektrostatik duyarlı dokunmatik ekran teknolojisini kullanırsa diğer tabletlerin hiç bir şansı kalmaz...bu ekranlarda en ufak bir yanlış, eksik algılama olayı yok kalem kullanmanıza gerek yok, ekran algılayacak diye deli gibi ekrana bastırmanıza gerek yok aynı touchpad deki gibi elinizi yavaşça üstünde gezdirmeniz yeterli+2 ve daha fazla dokunuşu aynı anda algılayabilmesi cabası..

benim düşüncem iphone den farklı orak klavye de dokunmayik yani klasik klavye konulan bölgede dokunmatik ekran yani sanal klavye olmalı ve bir tuşla klavye kaybolup iki tarafında montör olarak kullanılabilmesi gerekir.

aha şuraya yazdım ayhan dedi dersiniz bu olacak :)

fikrimgeldi.com açmam lazım hemen :)

Apple'ın tasarımları her masaüstü pc'leri eziyor :D

Apple fiyatları sadece Türkiye'de değil tüm avrupada çok pahalı çünkü ABD'de $ olan fiyatlar, avrupada €'ya çevriliyor. Bu konuda tek kurban Türkiye değil yani. Ancak tek fark şu ki avrupada genel olarak vergi fiyatın içine dahil edilirken (Mesela İtalya'da %20) Türkiye'de dahil edilmiyor. Zaten avrupadan bile %5 gibi pahalıyken bu fark birden %20lere çıkıyor amerikayla parite farkından dolayı %80lere çıkan bir fark oluyor

Mac alışverişini Dubai'de mi yapsak nedir? :)

bu mac canimi sikmaya basladi anasini satigimn firmasi deli edecek bizi :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir