Apple'dan etkileyici iOS 7 istatistiği!

Rakamlar, Android'in büyük sorunun devam ettiğini, iOS'un ise aynı alanda şov yaptığını ispatlıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'dan etkileyici iOS 7 istatistiği!

Google'ın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkardığı Android KitKat istatistiğinin ardından Apple'da sessiz kalmadı ve App Store müşterilerinin yüzde 74'ünün iOS 7 kullandığını açıkladı.

Apple'ın açıkladığı rakamlar, iOS 7'nin Ekim ayına göre önemli bir ilerleme kaydettiğini gösteriyor. Mobil işletim sisteminin Ekim'deki kullanım oranı, yüzde 64 idi. Android'in son sürümü KitKat'ın kullanım oranının bu denli yavaş artıyor olması, aslında hiç şaşırtıcı değil. Apple, iOS 7'yi sayısı kısıtlı cihaza direkt olarak sunuyor; Google ise Android'i çok daha geniş bir yelpazedeki cihazlara sağlıyor. Bu nedenle tüm Android'li cihazlar, güncellemeleri hemen alamıyorlar.

HTC, Samsung gibi önde gelen üreticiler KitKat'a geçiş yapmadıkça işletim sisteminin son sürümünün kullanım oranında büyük bir sıçrayış yaşanmasını beklemiyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

4 çeşit iphone var, tabiki böyle bir sonuç olmasi normal. Android i hesap makinelerin bile koyuyorlar artık.

iPhone 4' e bile iOS 7 gelirse çıkan tablo böyle olur...

Wp8.1 çıktığında ikiside wp u kıskanıcak :D

Sırf bu güncelleme yüzünden androidi bırakmaya karar verdim

adamlar android gibi saçma sapan işletim sistemi yapmıyorki gayet NORMAL

Apple ios 7ye geçmeye özgürlük vermiyor resmen ios 7yi kitliyor size

şovun şovu diye buna denir. diğerlerine kapak olsun....

Ios7 rockss

ios 7 de gördük çoğu cihaz goctu 4.3 ü yükledm hicbir sorun yok ama geç gelse ne yazar

Android hantallıktır artık 8 çekirdekler gelecek

Google bu olaya el atmazsa androidde iyileşme olmaz. Samsunga bu konuda güvenilmez HTC ise bocalıyor. Androidin geleceği Google ın elinde.

güncellemeyi veren google firmasının nexus cihazlarındaki kitkat oranına bakın apple kendi veriyor güncellemeyi google da nexuslara kendi veriyor adil kıyaslama o şekilde olur

@08 Ara 2013 23:30 iphone 4,4s,5,5c,5s 7 destekliyor. Nexus un bir önceki modeli için kampanya başlatmak zorunda kaldılar istatistikse istediğin...

bu başarı değil utanç tablosudur. apple cihazlar ios7 ile tam uyumlu olmasına rağmen hala güncellemeyenler var. kitkat ise yeni çıktı çoğu cihaz desteklemiyor. destekleyen herkes yüklüyor zaten. kimsenin bu güne kadar bir önceki android sürümüne dönmek istediğini görmeidm eğer bir sorun yoksa

güncelleme verdilerde yüklemedik mi

ios 7 tam bi felaket

andrıid kullanmama ragmen stabilitede ve kalitede los un yanından gecemez. ios 7 ye fleaket dıyenler sırf laf olsun torba dolsun dıe soylemıyorsa ben bıse bılmıyorum. ne kadar cok bos ınsan var su dunyada ya...

Yanlız Android sürümlerinde şu anda %96 lık bir oranda hep ileri sürüm isteme var yani sürüm düşürmek isteme oranı %4. Ama iOS 7 den sürüm düşürme isteyenlerin sayısı %54. Buda demek oluyor ki Android aslında daha iyi :)..

çip'in ayfon hayranlığı tavan yaptı yine

ios 7 çamur gibi.

bu işin çözümü basit Google güncelleme olayını samsung gibi üreticilere değil kendi kontrolüne alacak üreticiler ticari kaygılar ile güncellemeleri desteklemeyip bilerek ve isteyerek devre dışı bırakıyorlar basit bir örnek Samsung Ace 2 için 4.4 alacağı söylendi donanım olarak çok daha güçlü S2 için böyle bir şey söz konusu bile değil ve edilmedi nedeni ise S2 2011 yılında piyasaya sürüldü ve hiçbir zamanda 4.4 göremeyecek peki sonuç neyi gösteriyor; güncellemeler 1 elden yapılmadığı ve yahut bu konuda üreticilere yaptırım uygulanmadığı taktirde android ile ilgili grafikte çok dilimli parçalar görmek bir klasik olacak Google ya güncellemeleri kendi yapacak yada üretici firmalara belli donanım özellikleri için belli andaroid sürümlerini yayınlama ( belirli bir zaman aralığında ) şart koşacak.

Markette eski iOS lara göre program bulunmadığı için çok normal bir istatistik. apple eski kullanıcılarını küstürdüğü için markete bile girmiyor kimse. kimse bana apple "user friendly" demesin.

Apple fanboylara malzeme çıkmaz burdan. Şirketin ios7'yi eski yeni ayırt etmeden herkese yükleme şansını vermesinin nedeni telefonunu yenilemelerini istemesidir. Yoksa 512 mb ram sahibi 4s neden ios7 güncellemesi alsın? Fanboylar da sanıyorlar ki apple onları çok seviyor. Canlarım benim :)

Androidçiler tutturmuş özgürlükte özgürlük he çok özgürsünüz ondan hiç birşey yapamıyorsunuz Androidte

Güzel ama bi de şu var ki ios 7 den geri dönme şansımız yok tabi okadar çok olur %

bazı insanlar uyanmaya başlamış iOS 7 den geri dönüş yok donerseniz başında i harfi olan bir çok şeye sahip olamayacaksiniz çünkü apple desteği düşük iOS sürümlerine kesmiş bulunmakta desteği geri verse dönüş imkanı sağlasa bu tabloyu ters düz etmek lazım

Anlamadım gitti applefanboyu değilim ama bu kadar değil git kendi haberine yorum yap madem ios kötü buluyorsun o zaman haberlerina bakma kitkat mış ne farkı var jelly beandan gidin kitkatınızı yiğin!

haber linkte başk başlıkta haber sayfasında başka başlıkta yuh Apple fanboyu dergiden bu olur ancak...

Apple iSheeplerini yazar mkı yaptınız yuh...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play