Apple'dan FaceTime'lı yeni iPhone reklamı!

Nokia'nın iPhone 5'i "taşladığı" Lumia reklamına, bu kez Apple'dan reklamlı bir cevap geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'dan iddialı bir iPhone 5 reklamı

Nokia'nın son Lumia reklamında Apple iPhone'a yaptığı göndermeler, Apple'ı rahatsız etmiş gibi görünüyor. Apple da, hiç vakit kaybetmeden, benzer bir reklamı yayına sundu. Ancak bu kez reklam filminde doğrudan bir markaya değil, diğer tüm rakiplere göz dağı veriliyor. 

YouTube'da ortaya çıkan 1 dakikalık yeni iPhone reklamında iPhone kullanıcılarının diğerlerinden çok daha fazla yüz yüze iletişim kurduğu mesajı veriliyor. Reklamda birbiriyle FaceTime üzerinden konuşan çiftler, telefonu öpen bir çocuk ve 40. saniye dışında hepsi birbirinden mutlu farklı iPhone kullanıcıları görünüyor.

Apple'ın reklamda ortaya attığı "diğer telefonlara göre iPhone ile daha fazla kişi yüz yüze konuşuyor" iddiasını doğrulamanın bir yolu ise şimdilik pek yok.

Apple'ın yeni iPhone 5 reklamını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Youtube degil applein sitesinde yayinlaniyo ilk olarak ve gecen hafta cikti

2bin ? lik telefonun sadece bu özelliğiyle mi övünüyorlar çok yazık iphone 5 alanlara , Nokia reklamında kanıtları kullanırken iphone sıradan bir uygulamasını tanıtmış , ben bu Nokia ya bir cevap niteliği taşımıyor, saygılar

Tmmda burda doğrudan bir markaya gönderme yapmıyor Nokia ile ne alakası var hemen manşet yaptınız :D ayrıca iphone iddaa ettiği gibi yüz yüze daha çok kişinin konuştuğunun kanıtı yk ne alaka yani :S

Birincisi bu reklam Nokia ya cevap değil (Nokia da aslında neden sadece apple ı hedef almıştı reklamında bilmiyorum bütün kötü çeken telefonları da hedef alabilirdi). ikincisi Nokia nın reklamda bahsettiğini bizzat deneyip ne demek istediğini anlayabilirsiniz. Burada ise doğruluğu belirsiz bir şey iddia edilmiş. Ama en azından apple ın bu reklamda diğer markalara göre biraz daha saygılı olduğunu düşünüyorum.

skype ile herkes konuşuyo apple abartma :S

klasik facetime reklamı. niye bu kadar abarttınız chip?

@09 Ağu 2013 14:50 Sonunda Başka telefonlarda yok diyor

Sacma. sanki görüntülü görüşmek için tek teknoloji facetime. tango ondan yüzkat daha evrensel. ön kamerası olan smartphone olmayan (3g li) tellerin bile sahip olduğu yetenek bu.

Amele markasi üçüde samsung apple nokia...Sony ve Htcden başkası yalan...

eeee gorusuluyosa ne yapalım saçma reklam ya artislik yapacak bişeyi kalmayınca saçmalıyor Apple. Apple mal oldu :D

Türkiyede konuşulabiliyor mu?

Apple gidişi hiç iyi değil artık herkes sıkılmaya başladı tasarım aynı yıllardır yazılım kısıtlı bir resim bile payşalımıyor başka cihazlarla sen daha neyin peşindesin ki her cihazda var skype senin sattığın fiyatlarda olan hatta senden düşük olan cihazlarda bile var daha çok ezecekler seni bu gidişle

skype varken bumu lan :D lütfen

chip de gazeteler gibi saçma hatta alakasız bir manşet - haber başlığı ne tıklansın da çok okunmuş görülsün...

aslında daha önemli olan Apple'nin komik nokyayı ciddiye alıp karşı cevap olarak reklam çekmesi olmuş, hakikaten şaşırtıcı....

Face time nin görüntü kalitesi en iyisi drnryin görün

3G görüntülü görüşme yapamayan 700$'lık tuğlalalar...

Ne laf sokmuşlar beee ohaa agzim acik kaldi chip

nokia lumiaları ard arda çıkarınca bunlarda ne yapacağını şaşırıyor açıkçası...

İphone u bağlıyom notebooka yok itunes yok bilnemne bişey atamıyorsun içine doğru düzgün word excel yok flash göstermez mp3 zil sesi yapıcan bin dereden su getirtir windows phone yakında çok büyük yükselişe geçer akıllı davranırlarssada piyasyı ele geçirir bence tabi.

@17.32 bence komik olan iphone nin klasik tasarımlı tellerine hâlâ para vermeniz , Nokia şu an yeni çıkmış bir işletim sisteminin stabilizesiyle ve kendi ürünlerinin sağlamlığıyla satış rakamlarından bağımsız iphone a kafa tutuyor senin haberin var mı? Iphone üst düzey bir telefon,çıkarsa bile size 3 bin ? den aşağı bir fiyata kakalamaz, tabi üstün özellikten anladığımız şeyler aynı ise ;)

ilk sırayı windows phone cular kapmıs. Hadi bakalm gönlüm wp den yana. Su çok üvdüğü facetime dün baktım iphone 5 de default kapalı geliyo :D. 2200TL lik makineyi alan 30 lü yaşlardaki akrabam whatsapp kurmayı bilmiyor. yani iphone da özellik olsa nolur olmasa nolur. kitlesine bir bakın? Cılgın smartphone bağımlıları % kaç?

iphone alıp 3. parti şarj cihazı alan bir topluluğa katışacağıma renksiz ekran bir telefon almayı tercih ederim...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play