Apple'dan Heartbleed açıklaması!

Dünyayı çalkalayan büyük tehlikeden Apple ürünleri de etkilendi mi? Cevabı Apple'dan dinleyelim...

  • Zeynel A. Öztürk
"Apple, heartbleed'den etkilenmedi"

Apple, yaptığı açıklamada ürünlerinin son günlerde çok konuşulan ciddi Heartbleed açığından etkilenmediğini söyledi.

OpenSSL'de keşfedilen hata, son birkaç gündür tüm teknoloji dünyasını dehşete düşürmüştü ancak görünüşe bakılırsa Apple, kendi ürünleri açısından oldukça rahat. Son birkaç gündür güvenlik kontrolleri yapan Apple, yaptığı açıklamayla güvende olduğunu duyuran firmalar arasında katıldı. Bir Apple yetkilisi ise konuyla ilgili şunları söyledi:

"Apple için güvenlik çok ciddi bir konudur. iOS ve OS X hiçbir zaman saldırılara açık yazılım içermemiştir ve anahtar web tabanlı hizmetler, etkilenmemiştir."

Heartbleed hatası, TLS heartbeat uzantısının OpenSSL sürümünde bulunuyor ve yabancıların özel verilere ulaşmasına izin verebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

acep bu açıklığı apple mi buldu :D

@13 Nis 2014 14:03 he ya bütün firma açık bulalım diye çalışıyor zaten

apple kurtlu elma kesin yalan söylüyor inanmayın. en iyisi android alın tuğla ve kurtlu elma almayın.

"Hiçbir zaman" demesi yanlış bir ifade olmuş javadaki açıklar maci ve iosu tehdit edebiliyor zaman zaman.Ama etkilenmemesi güzel olmuş.

Yok ya birde eve bizde de acik var mi diyecekti ne bekliyordunuz .Siz ne zamandan beri yalancilarin dorgruyu söyledigini gördünüz.

hadi oradan be!

Saldırılara açık yazılım içermemiştir diyorda. Kendisine Eski 3g telefonuna bile güncelleme yaptırtacak kadar önemli olan ssl açığını hatırlatmak lazım.

Sen de yorum yaz