"Apple'dan herkesi şaşırtacak şeyler geliyor"

"Apple'dan herkesi şaşırtacak, yepyeni şeyler geliyor." Bu sözler, Apple efsanesi Wozniak'tan geldi!

  • Ender Duman
"Apple'dan herkesi şaşırtacak şeyler geliyor"

Litvanya'nın başkenti Vilnius'da düzenlenen Login konferansında konuşan Steve Wozniak, kurucusu olduğu Apple'ın geleceğiyle ilgili tahminlerde bulundu.

Son zamanlarda hep firmanın aldığı kararlarla ilgili eleştirel tutumuyla gündeme gelen Wozniak, Apple hisselerinin değer kaybetmesi sorunuyla ilgili olarak konuştu: "Evet, hisse senedi değerleri bu aralar biraz düşük. Ancak daha önce birkaç ay içinde Apple hisse değerinin iki katına çıkıp indiğini gördüm." Wozniak ayrıca Apple'ın gelecek planlarına ve ürünlerine de değindi: "Apple'ın iş modeli, daha önce hiç üretilmemiş bile olsalar yeni ürünlerle piyasaya çıkmak, ürünler zaman içinde bayatladığından dolayı asla aynı şeyi tekrar yapmamak üzerine kurulu. Bu nedenle Apple'ın hepimizi şaşırtıp afallatacak yeni şeyler üzerinde çalıştığından, çok iyi hazırlandığından eminim. Açıkçası bu yeni şeylerin ne olduğunu bilmiyorum. Ama Apple, yakında herkesi şaşırtacak şeylerle karşımıza çıkacak. Yani henüz en iyiyi görmedik..."

Wozniak sözlerine artık tahminde bulunmak istemediğini de ekledi: "Bazı iddialar asılsız çıkabiliyor ya da ürünler iptal edilebiliyor. İçeriden bilgi verebilecek konumdaki hiç kimseye ne üzerinde çalıştıklarıyla ilgili sorular sormuyorum."

Steve Jobs ile birlikte Apple'ı kuran Steve Wozniak, Apple I ve Apple II bilgisayarları tasarlayarak bugün bildiğimiz bilgisayar teknolojisinin biçimlenmesinde önemli bir rol oynamıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

adam tahmin etmiş kesin bir şey yok ortada.

anlaşılan wozniak gene bir yerlerden kovulmuş ki yine sevgili Apple'ın kapısına dayanmak için türlü türlü yalakalıklar yapmaya başlamış :) wozniak bak feysbuk eski Apple artıklarını alıyormuş hadi bakalım sende bir şansını dene.....

@22 Nis 2013 18:47 onu bence orayada almazlar :=)

@22 Nis 2013 18:47 wozniak değilde sen kovuldun... alık Apple fanboyu...

ben biliyorum herkesi şaşırtacak yeniliği iphone 6 da fm radyo ve daha büyük ekran olacak :D

apple bizi tatmin etmiyor arkadaş neyin peşinde olacak paranın peşinde

dalga geçilecek bir şey yok ortada. Apple prensib olarak zaten hep bu tarz şeylerle insanları şaşırtır. Unutma Apple bir çok şeyin öncüsü olmuştur. olacaktır.

yeni şeyin ne olduğunu kendi de bilmiyor. tahminde bulunmakta istemiyor. fakat içindeki apple tutkusu sanırım onu bu düşünceye inandırmış :p

apple gerçekten kötü bir firma ama bizim halkımız elinden düşürmüyor. 2 ayda 4s in ekranı bozuldu bumu kalite.

@23 Nis 2013 10:56 kendine bak halkı gör....

76'da kurulan firma bugüm bildigimiz bilgisayar teknolojisinin biçimlenmesinde öncü olmuş.Duyda inanma

Sen de yorum yaz