Apple'dan HTC'ye bir dava daha!

Apple herkese dava açmakta kararlı... İşte Steve Jobs'un hedefindeki son cep devi...

  • Gökay Özbudak
Apple'dan bir patent davası daha!
HTC bu dava ya nasıl karşılık verecek?..

Geçtiğimiz yıl Apple'ın HTC'ye karşı açtığı patent davasına, Apple'dan yeni patent davaları da eklendi. Eğer Apple bu davasında başarılı olursa HTC'nin ürettiği telefonlar, Birleşik Devletler sınırlarından içeri giremeyecek.

Apple 2010 Mart ayında HTC'ye patent ihlali için dava açmıştı. Davada adı geçen cihazlar ise Sensation, Wildfire S, Desire S, ChaCha ve Android tabanlı tablet Flyer. Hatta o zamanlar Steve Jobs özel bir açıklama yaparak durumdan rahatsız olduklarını dile getirmişti; "Arkamıza yaslanıp rakiplerimizin bizim patentli buluşlarımızı çalmasını izleyebiliriz ya da bu konuda bir şeyler yapabiliriz. Biz bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdik."

Apple'ın davasından sonra HTC de Apple'a birkaç patent davası açmıştı. Bu gelişmeleri bir yıl sonra Apple'ın açtığı yeni patent davası izledi. Şu an açılan patent davasının detayları ve hangi patentleri içerdiği bilinmiyor ancak davanın 2012 gibi sonuçlanması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Yeter artık arkadaşlar çalmayın (!) şu adamların buluşlarını ya. Adamı kanser ettiniz.

Samsung a da dava açtılar. Ben Amerika da olsam Apple a dava açarım telefon seçme özgürlüğümü kısıtlıyor diye. Amerika daki Samsung ve HTC severlere büyük haksızlık. Gerçi banane ya :D Artık onlar düşünsün.

Adamlar haklı sen okadar uğraş cabala yap milyarlar ver patent al başka marka gelsin hop diye kendi telefonuna koysun sonuna kadar haklılar

Galaxy s 2 ve sensationu durdurup pazari kapmak istiyo çakal

Apple kadar Bencil ve ukala bir şirket görmedim,Microsoftta bu patent işinden para alıyor ama applenin tavrı çok sinir bozucu,hele jobsun Şu lafı; "Arkamıza yaslanıp rakiplerimizin bizim patentli buluşlarımızı çalmasını izleyebiliriz ya da bu konuda bir şeyler yapabiliriz. Biz bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdik.".. Deli saçması,Applenin bu güne kadar gerçek bir ürününe patent aldığını görmedim,Havaya suya patent alan bir şirket,somut bir şey yokken gidip patent alır,Ve buna buluş diyor,saçmalama apple!!..

Samsung a da dava açtılar. Ben Amerika da olsam Apple a dava açarım telefon seçme özgürlüğümü kısıtlıyor diye. Amerika daki Samsung ve HTC severlere büyük haksızlık. Gerçi banane ya :D Artık onlar düşünsün.

Senin Harcayabildiğin Bir Emeğin Yokki Dava Açasın.

+ Apple Patent Başına 250 & 300 Milyar Veriyor Diyelim.
Biri Size 1 TL Verse Sevinirsiniz İşte Bunlar Tırlar'la Parayı Yok Sayıp Emekleri Baltalıyor ALLAH Katında Bile Günahtır HİLEKARLIK x Emek Hırsızlığı = Kul Hakkı ;)

apple baktı ki başkaları, daha doğrusu herkes ondan iyi. bu tür manevraları deniyor ama elmanın içine kurt girdi bir kere.

bu patent işinin suyu çıktı artık.. elma suyu..

Steve Jobs ve Apple ile ilgili herşeyi iyi takip edin geçmişini falan..
Ders olarak anlatılıcak bu şirket ve bu adam.

Duyan da Apple'ın telefon fabrikası filan var sanacak, vidasını bile üretmiyor asalak, işte böyle mahkeme mahkeme gezip terör yaratıyor, telefon üreten firmaları sürekli taciz ediyor.

Kendisi bir şey üretemeyip üreteni de taciz eden bir teknoloji asalağı.

Apple'ın para sıkıntısı var ise ve iflas etme tehlikesi ile karşı karşıya ise Nokia gibi Microsoft'a yanaşsın. Microsoft'a teslim olsun.

Windows'lu Apple'lar gelsin artık.

Komik bir durum gerçektende, Apple durmadan birilerinden şikayetçi olunca ne oluyor, merak ediyorum. Ne zaman haberlere bakmak için pc' yi açsam düşünüyorum, 'acaba apple bugün kimden şikayetçi oldu' diye.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost