Apple'dan "iCup" da gelir mi?

Apple'ın efsane tasarımcısı Jonathan Ive'ın açıklamaları, "uçuk-kaçık" bir Apple iddiasına yol açtı!

Apple'dan "iCup" da gelir mi?

Apple'ın baş tasarımcısı Jonathan Ive, Apple'ın yeni ürününün kahve fincanı olabileceğinin işaretlerini verdi.

iMac, iPod, iPhone ve iPad cihazlarını tasarlayan, İOS tasarımında da imzası bulunan Jonathan Ive bir söyleşi sırasında, eğer Apple için cihaz tasarlamıyor olsaydı, kahve fincanları tasarımları yapmayı hayal ettiğini vurguladı.

Bu yorum elbette, dünyanın en ünlü tasarımcısının sadece çocuksu bir "hayali" gibi de görülebilir. Ancak Apple'ın yeni bir arayış içinde olduğunu bilenler, bunu farklı boyutlara çekmiyor da değil.

Apple, Steve Jobs'un ölümünden sonra yenilikçi bir ürün geliştirememiş olması nedeniyle eleştirilirken, iPhone / iPad satışlarının da artış göstermediği, çünkü artık rakiplerinin de en az onun kadar güçlü ve üstelik fiyat olarak daha cazip ürünler piyasaya sürebildiği konuşuluyor.

Peki ama bir iCup görmemiz gerçekten mümkün mü? Apple, fincan işine girer mi? Haberimizin ikinci sayfasında...

 

Bir iCup görmemiz gerçekten mümkün mü?

Yeni CEO Tim Cook üzerinde, yeni bir "mucize" ürün geliştime konusunda yoğun bir baskı varken, kahve fincanlarına bu kadar hayran bir baş tasarımcının onu dijital kahve fincanları tasarlamak konusunda ikna etmesi uzak bir ihtimal olmayabilir.

Kahve fincanları, sabahları insanların kahvaltı masalarında, gün içinde sürekli ofis masalarının üzerinde ve akşamları da yemek masalarının yanında duruyor ve fincanların üzerine eklenecek dijital ekranların ve dijital fonksiyonların, insanların haberlere, sosyal medyaya, internete ulaşması için pratik bir yol olabileceğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Acaba Apple'ın baş tasarımcısı gerçekten Apple'a böyle bir teklif götürmüş olabilir mi? Bu röportajdan sonra teknoloji dünyası bu sorunun cevabını merak ediyor. Tabii ki Apple'ın bir "iCup" yapmasına biz pek ihtimal vermiyoruz ama söz konusu Apple olunca, her türlü sürprize de açık olmakta yarar var.

 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Haber yapmis olmak icin ne kadarda cok ugrasmissiniz

Ne alakasi var apple in kahve kupasiyla. Bilgisayar telefon yapsin. Yenilikci olacaksa kahve kupasi dalga konusu olur.

Sir Jonathan Ive dalgasını güzel geçmiş :) anlayana tabi ki....

-saat kaç? -kahvenden baksana!!1!!!

O rezil IOS 7'yi tasarlayan iPhone katili işte bu oluyor... Acımayın, vurun!

İçine kahve konulmasa bile , iphone fanboyları Apple için Bi bildiği vardır onların diye gene savunuyor olurlar sadece Apple patentli kahve çekirdekleri kullanır

Ben anladım. J. Ive, android cihaz kullanıcılarının cihazlarını içine atacakları bir çöp kutusu tasarlayacak. Oradaki cup o bence.

ios 7 rezil değil, bence mükemmel...

IOS 7 çoook kötü. Yavaş, görüntü olarak soluk. Berbat birşey.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir