Apple'dan kat kat hızlı bir Wi-Fi!

Apple, şu an kullandığınız kablosuz ağınızdan kat kat daha hızlı bir Wi-Fi sunmaya hazırlanıyor!

Apple'dan kat kat hızlı bir Wi-Fi!

Söylentilere bakılırsa Apple, Mac bilgisayarlarda yeni bir kablosuz bağlantı teknolojisi kullanmaya hazırlanıyor. Broadcom firması tarafından geliştirilen 802.11 Wi-Fi teknolojisinin daha hızlı bir biçimi Mac bilgisayarlarda kullanılacak. 802.11ac adını taşıyan yeni teknoloji, kablosuz ağ hızını arttırıyor.

5GHz bandında 1.3Gbps hızına kadar üç stream desteği sunan yeni 802.11ac standardına Broadcom "5G Wi-Fi" adını vermiş. Apple'ın yeni modellerinde bu yeni standardı kullanacağı söylense de henüz bir tarih belirtilmiyor. Geçtiğimiz Ekim ayında firma ürünlerinde bir güncelleme yapıldığını düşünürsek, yakın zamanda bu teknolojiyi kullanan yeni modeller görmeyeceğimizi söyleyebiliriz.

Broadcom, 802.11ac çiplerini yaklaşık bir yıl önce duyurmuş, çipleri kullanan ilk router henüz birkaç ay önce piyasaya çıkmıştı.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Router'i degistirince 30/40$'a bir tane ac wifi card alir takarim bilgisayara al sana 5g o kadar büyütmeye gerek yok suan icin n fazlasiyla yeterli. 1 yil sonra degistiririz.

Kac zamandir piyasada olan 300mps wifi leri kullananlar varmi ? Hala herkes 54mps modemler kullaniyor maximum 100mps..5g wifi icin daha eeken.

mesafede artacagı için çıksın kullanalım 5GHZ i bırak son imkanlar nereye kadar elveriyorsa çıkarsın lar duvar vs çıkan engeller daha rahat aşılabilir

uyumlu wifi kart olmadan 11n kullanmanın manası yok...

WiFi AC router ve alicilar 1 yildir piyasaykne niye ilk Apple'a mal ediyorsunuz. Photoshop hatalari gulduruyor ama editor hatalari ondan asagi kalir degil. Apple'in bu teknoloji ile kullanmak haric hic bir ilgisi yok.

@06 Oca 2013 16:37 niye olacak Apple fanboyları ilkleri hep Apple yapar sanıyor yazarda katıksız Apple fanboyu...

Apple yapar abi diğerleri de kopyalar.

@06 Oca 2013 16:59 salak mısın Apple bir şey yapmadı sadece 1 yıldan uzun süreden beri varolan teknolojiyi yeni gördü...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost