Apple'dan önemli kablosuz şarj hamlesi!

Nokia'nın Lumia'ları ile altın çağına giren bu teknoloji, çok yakında Apple cihazlarına da girebilir

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'dan önemli kablosuz şarj hamlesi!

Rakipleri gibi Apple da bir süredir kablosuz şarj teknolojisinin peşinde. Firmanın son adımı ise şimdiye kadarkiler arasında dikkat çekecek kadar önemli oldu.

Patently Apple'ın ortaya çıkardığı, Apple'ın kazandığı yeni bir patent, kablolara ihtiyaç duymadan, manyetik rezonans yoluyla yakındaki bir cihazı şarj etmeyi açıklıyor. Patente eşlik eden diyagramda iMac'in, iPod'un, klavyenin ve Magic Mouse'un "sanal şarj arenası" yoluyla şarj edildiği gösteriliyor.

Her zaman olduğu gibi bu patentin de gerçeğe dönüşme garantisi yok. Ancak LG, Nokia ve Google gibi firmaların kendi kablosuz çözümlerini sunduklarını düşündüğümüzde Apple'ın geride kalmak istemeyeceğini tahmin edebiliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hep taklik hep taklit Lumia modelini taklit etmekten ne zaman vazgeçeceksiniz?

Nokia bence Apple'a patent davası açmalı.Tığkı Apple'ın diğerlerine yaptığı gibi.

Hepsi özentilik

Desenize hayatımız iyice kablosuzlaşıyor diye...

5cm mesafeyi geçen şarj uzaklığı insan sağlığı için zararlı. Bu çok bilinen bir şey olduğu için bunlar olmaz. Olsa bile enerji tasarrufu kaygısı güttükleri için bu bakımdan da olmaz.

Lumia da kullandim İphone'da. İos 7 de de apple mcrosoftu kopya eti dediler de yok kopya degil; "oyle olmaz boyle olur" demek. Aynini yapmam daha da iyisini yaparim demek..

Taklit mi hepmi taklit nokia ile apple karşılaştırabiliyormusunuz adamların kaldığı patent imac klavyesi ve magic mouse ipod için iphone ve ipad için değil hatırlatıyım

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play