Apple'dan orijinal iPhone adaptörü kampanyası

Ardı ardına patlayan veya yanan telefonlardan gözü korkan Apple, bakın nasıl bir çözüm buldu...

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'dan orijinal iPhone adaptörü kampanyası!

Alternatif iPhone şarj cihazları, neden olduğu üzücü kazalar nedeniyle son günlerin tartışılan konularından. Sorunu göz ardı etmek istemeyen Apple ise bu kez üçüncü parti adaptörleri değiştirmek üzere yeni bir program başlatıyor.

16 Ağustos'ta ABD'de, 9 Ağustos'ta Çin'de başlayacak olan program, adaptörü konusunda şüpheli olan kullanıcıların 10 dolarlık indirimli fiyatla yeni, orijinal bir iPhone veya iPad adaptörü alabilmelerini sağlayacak. 18 Ekim'e kadar devam edecek olan kampanyadan faydalanabilmek için kullanıcıların mevcut adaptörlerini Apple'a teslim etmeleri gerekecek.

Apple, değiş-tokuş yoluyla aldığı üçüncü parti adaptörleri uygun bir biçimde geri dönüştürmeyi planlıyor. Geçtiğimiz ay alternatif bir adaptör kullandığı iddia edilen bir genç, iPhone'undan elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine Apple, hazırladığı yeni bir web sayfasıyla Apple üretimi adaptörleri tanımanın yollarını kullanıcılarla paylaşmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

10$ indirim iyimiş yaa!

bizim başimiz kelmı :D

merhaba,ya bu Apple batari erkan cam' signal problem,?fakat bu kiymetsiz Apple. Aynen böyle.Eski jiletleri getirin Yenisi ile Değişin,Türk'TV Reklamlarında bazen görüyoruz ? müjde.

apple al hayatndan ol bide fancilar apple apale der daha sarj cihazini adam gbi yapinnn

Adam yine para pesinde illede benden alsinlar ben kazanayim diyor.%10 indirim neki.Yaptigi sarj cihazlari adi hemen bozuluyor ondan sonra miillete faisfiyata sarj aleti sat.Bu buyorum tabik ap..lar icin gecerli degil onlar icin pahalli olmus önemi yok alirlar kazik yemeyi seven insanlar.

serial killers adaptör değiştirip yeni kurbanlarını sakinleştirecek...

Eskisini getiriyorsun, 10 dolara yenisi alıyorsun. Ve bunu insanlar orjinal kullansın yan sanayi kullanıp hayatlarını tehlikeye atmasınlar diye yapıyor apple. Bu kadarda apple düşmanı olmayın. Samsung batarya patlaması genç bir kadın ciddi bir şekilde yaralandı. Peki firma ne yaptı merak ediyorum. Unutmadan söyliyeyim, iphone kullanıcısıyım ama s3 uzun süre kullandım. Kimin iyi kimin kötü oldugunu anlamak istiyorsanız. Alın elinize bir iphone birde samsung. Benim gibi birkaç gün test edin.

@07 Ağu 2013 06:54 10 dolara değil, 10 dolar indirimle... bu kadar da kraldan fazla kralcı olmayın

@07 Ağu 2013 06:54 bu arada samsung değerlendirmene de katılıyorum. onların da tek derdi para gelsin ama kalite sorun değil...

@07 Ağu 2013 06:54 Bu yorumu yazan "sadık" arkadaş. Neden dümnyada ayfon dışındaki telefonlar yan sanayi donanımlarda soun yaşamazken ayfon yaşar, hatta patlar ve öldürür. bunu anlasan bu yorumu yazmadın

ayfon dışındaki her marka yan sanayi şarj cihazı kullanır ve hiçbiri patlamaz ama ayfon patlar ve inanı öldürür. PAY TO DIE

Adamlar bundan da kar ediyor

doğru düzgün USB girişi kullanma, sonra böyle ucuz kahramanlık yap...

HTC One samsung LG ve benim favorit,?sony xperia z,varken.? fakat çok problem?ve Nah kalite bu kötü iphone.o'zaman Eski Traş'Jilet'lerinizi getirin, ve yenisi ile değişelim.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play