Apple'dan şaşırtıcı Win7 Google reklamları

Apple'dan Windows 7'yi ezmek için yeni bir hamle: Üstelik bu kez işin içinde Google da var...

  • Ali Güngör
Apple'ın eğlenceli Windows 7 reklamı
Windows 7 download aratanlar Apple ile karşılaşıyor

Apple'ın reklam departmanında çalışanların, Microsoft'a açıktan olduğu kadar alttan alttan sataşmayı çok sevdiği bir gerçek.

Televizyon reklamlarıyla açıktan Microsoft ile dalga geçen ve çok popüler reklamlara imza atan Apple, Windows'un sorunlarını vurgulayarak, rahat bir bilgisayar kullanma tecrübesi yaşamak isteyenleri Mac'e geçmeye çağırıyor.

İnternet reklamlarında da aynı durum geçerli ve Apple hayranlarına bolca malzeme çıkıyor. The Next Web'den Alex Wilhelm, bu ilginç reklamlardan birini gündeme taşıdı. Apple'ın Google reklamlarında özellikle üzerinde durduğu nokta Windows 7. AdWords sisteminde "download Windows 7", "Windows 7 download" arama sonuçlarında Apple'ın oldukça eğlenceli reklamları çıkıyor. Elbette Apple'ın esas müşteri kitlesi yurt dışında olduğundan Google'da bu reklamları göremezseniz şaşırmayın. Mevcut ekran görüntüsüne göz atın.

"Upgrading to Windows 7? There's never been a better time to switch to a Mac. Find out why..." yani "Windows 7'ye mi yükseltme yapıyorsunuz? Mac'e geçmek için daha iyi bir zaman olmadı. Nedenini öğrenmek için tıklayın" diyen reklamlar oldukça ilgi çekici.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

iş yerinde mac evde ;w,ndows 7 Windows 7 den Vazgecicemi sanmıyorum// Editörüm Hala Seni Seviyorum :D

CHIP Online'ın notu:
Biz de okuyucularımızı seviyoruz.

elimde herşeye uyumlu, kolayca bilgi kaynaklarına erişebildiim ve istediğim herşeyi yapabilecek bir INTEL PC WE WINDOWS WARKEN acaba pis kurtlu ısırıklı çürük elmaya mı düşeceğiz...!!!

bunun adı yükseltme değil düşürme ve indirgeme olur...!!!
belki apple çalışanları elma bahçesinde elma toplarlarsa topluma daha faydalı olabilirler...!!!

zaten teknoloji kirliliği yapıyorlar vede ortalığı kokutuyorlar, şimdide internette dijital kirlilikmi yapıyorlar?

INTEL PC - NVIDIA WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

Mac artık iyice saçmaladı. Apple bu işletim sistemini atsın. Çekemediler Windows 7'yi.

Başkası ile kıyas yapılan reklamlarda ancak o başkasının seviyesine ulaşabilirsiniz, çamur atarak, kıyaslama yaparak reklam olmaz.

Macler donanım olarak artık PC tabanlılar, fakat eş değer bir PC yi 5 liraya alabilecekken MAC'i 10lira ya alabiliyorsunuz. Sakın destek demeyin, destek almanız için ayrı bir ücret ödemeniz gerekli, arıza durumunda parçanın orijinalini almak durumundasınız. Ve artık yeni macbooklarda pil bile tümleşik illa servisde açılıp değiştirilmesi gerekli.

Mac değil de hackintosh kullanmak çok daha mantıklı.

Windows 7 kurarken, bilgisayara format atmanız gerekiyor.
Snow Leopard kurarken, sanki bir program kuruyormuş gibi, yarım saatte halloluyor. Üstelik, Leopard ile Snow Leopard arasındaki fark, Windows XP ile Windows 7 arasındaki farktan bile daha fazla.
Tamamen yeniden yazılmış çekirdek, tamamen yeniden yazılmış uygulamalar var. Hepsi standart olarak 64 bit.

Macler donanım olarak artık PC tabanlılar, fakat eş değer bir PC yi 5 liraya alabilecekken MAC'i 10lira ya alabiliyorsunuz.

----------------------------

Eş değer bir Expert notebook u 5 liaraya alabilecekken, Sony Vaio ya 10 lira veriyorsunuz. Bunu düşündünüz mü?

Mac ler PC tabanlı değiller, işlemcileri PC ile aynı. Onun dışında PC lerde olmayan çok farklı çok daha ileri özellikleri var. (Hem donanımsal hem yazılımsal)

Gerçekten de bir firma diğerini kötülüyorsa. Bu kötülediği firmaya pirim kazandırır. Apple nin bu tavrına karşı çok sinir oluyorum. Ama o kadar kariyer sahibi yöneticileri bunu göremiyor. Kendi kendilerini batırıyorlar.

microsoftu pek sevdiğim söylenemez ama Apple yi görünce Microsofta sarılarsım geliyor.

w7 bukadar ii olmasaydi apple bukadar ustune duşmezdi

bu savaş googlea yarıyor :))

bence sıradan bir ev kullanıcısı için mac kullanmak lüx ve gereksiz.
hem pahalı hemde ev kullanısının tüm ihtiyaclarına cevap vermiyor.
film izlemek, internete girmek ufak ofice proğramları kullanmak yada oyun oynamak için bir PC fazlası ile yetiyor.

Win7 iMac'te, MacOS'tan daha hızlı çalışıyoken bu reklamların benim için hiç bi anlamı olamaz. kepazeliğin daniskası. Win7 senin sisteminde hata vermezken, senin programın nasıl hata verir? sen anca fanlarının paralarını reklama harca...

Sen de yorum yaz