Apple'dan sonra sıra onda!

Galaxy Tab yüzünden Apple ile neredeyse kanlı bıçaklı olan Samsung'un yeni belalısı belli oldu...

Hüseyin Cem Köylü

İflas koruma başvurusunda bulunan Kodak, görünüşe göre kurtuluş için her yolu denemeye kararlı: Şirket, geçtiğimiz gün Samsung'u, Galaxy Tab'de 5 adet patenti ihlal etmekle suçladı. Apple ile zaten başı belada olan Samsung, yeni davada bir de Kodak'la mücadele etmek zorunda kalacak.

Samsung bu patentler konusunda oldukça korkuyor, zaten bu yüzden bir patentin kullanım hakkı için Kodak'a 550 milyon dolar ödedi. 2008 yılında Kodak'ın dava etmesi üzerine bu miktarı ödemeyi kabul etmişti Samsung.

Dava dosyasındaki diğer patentler ise fotoğrafların elektronik kameradan servis sağlayıcısına otomatik iletilmesi, çekilen dijital fotoğrafların bir e-posta adresine transfer edilmesi ve fotoğrafların dijital kameradan bir Wi-Fi ya da mobil ağ üzerinden yayımlanması gibi konuları içeriyor.

Dava, New York Batı Bölgesi Bölge Mahkemesi tarafından dosyalandı. Kodak'ın, hali hazırda LG, Motorola ve Nokia başta olmak üzere 30'dan fazla şirkete lisansladığı dijital görüntüleme patentleri var.

Kodak sadece Samsung'a değil, geçen hafta Apple, HTC ve ITC'ye de akıllı cep ve tabletlerinde resimlerin iletilmesi/yayımlanmasıyla ilgili patentleri ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Samsung acımasız mücadele ve üretim yapıyor.Ürünlerindeki teknolojik üstünlük estetik ortada. Diğer şirketlerin ürünlerini kıyaslayın 10 yıl geriden geliyor.

hahaha kodak alemsin aklın nerdeydi baktın iflas ediyorsun sarıl bakalım patentlere zamanında amd de böyle yırtmıştı bakalım sende yırtabilecekmisin

samsunkun ömrü üç sene.. üç sene sonra diğerleri gibi fıssss....

SAMSUNG KODAK'a biraz destek çıksında iflas etmesin...

Kral da sony,kimsenin patentini ihlal etmeyende sony,kimseye karışmayan da sony,patentlerin lordu da sony,hakettiğinin karşılığını alın teri ile alanda sony,reklamla değil inanılır yaptıkları teknolojilerin kaliteyle birleşmesinden ortaya çıkan da sony.......her marka sony gibi onurlu,saygın ve farklı olsa......sony teknolojiden geride kalmaz sadece rakiplerin yaptığının en iyisini yapmak için inceler analiz eder eksikleri görür sonra kendisinin meyvesini verir...tabiki herzaman ilklerin efendisinin sony olacağı söylenemez,ama o hep en kalitelisini yapar.

iflas eden sirketin yukselme cabalari

Kodak'da neymiş!!

Sen de yorum yaz