Apple'dan sonra sıra onlarda!

Apple'ın Samsung'la ortaklığının sallanması ardından, bu cep devi de Samsung'u vurmaya hazırlanıyor!

Apple'dan sonra sıra onlarda!

Apple'ın ardından HTC de Samsung Electronics'in ürettiği parçalara olan bağımlılığını azaltma kararı aldı. DigitTimes'ın haberine göre HTC CMOS görüntü sensörlerinin yerine OmniVision ve Sony'ye dönüyor. Samsung aynı zamanda HTC'nin AMOLED panel'leri AU Optronics (AUO)'ya kaybetmiş görünüyor.

HTC Samsung'u tamamen terketmeyecek, şimdilik. Hala ürettiği telefonlar için AMOLED ekran ihtiyacı var. Ayrıca HTC AUO'nun görüntü panelleri ihtiyacını karşılayıp karşılayamayacağından endişe duyuyor.

Samsung'un yine de bundan korkacağı bir nokta yok. Koreli üretici hala dünyanın en büyük ekran üreticilerinden biri. Üstelik şimdi "Esneyebilir" paneller konusunda da bir çok ön sipariş almış durumda. Esneyebilir ekranlar yine AMOLED ekranlar ama adından da anlaşılacağı üzere ileride esnek telefonlar göreceğimizin işareti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

sevgili Apple zaten uzun zamandır bu tescilli çakma hırsızla uğraşıyor ve diğer firmalara birşeyler anlatmaya çalışıyor ama nato kafa nato mermer seviyesinde ki diğer pazarlama firmalarının aklı daha yeni başına geliyor. neyse yinede zararın neresinden dönülürse kârdır....

sanki htc nin samsungdan bi farkı var al birini vur ötekine.

htc yi günahım kadar sevmem ama bu konuda çok haklı iyi yapmış

allan korelileri bide bu çinliler dünyanın bütün gereksiz elektronikleri bunlardan çıkıyor valla

rezilliğin yeni adresi samsung.....

apple tekel ve bu işte tek başına olmak istiyor samsung çok iyi bir atak yaptığı için son 2-3 senedir göze batıyor. neden bir tek amerika uşağı kazansın diğerleri kazanmasın???

Samsung bu kafayla giderse zaten çoğu şirket desteğini çekecek

adam bunlara ekran satıor applefan manyakları hala hırsız samsung diyo boyle bı kor goz gormedım hayatımda yarım elma manyakları sızı!!

@12 Eki 2012 20:00 eh be allan sivrizekalısı haberi nerenle okuyosun ya....

@12 Eki 2012 20:00 işte bu gibiler için prematüre doğumun hazin sonucu diyebiliriz :)

@12 Eki 2012 20:00 Bence bu daha çok mahallede boş beleş dolaşan züğürtlere benziyor hocam :=)

@12 Eki 2012 20:00 sana gelen geçen eksiyi çakmış dur bide ben çakim tam cuk otursun :D

Valla son 2 yılda yapılan satış rakamları için zaten samsung üretim yapmak istemez neden çünkü rakip firma anladınız mı canlarım

Yani htc tamamıyla sony ile çalışacak gözüküyor çünkü Auo.panel üreticisini sony geçen yıl satın almıştı bence çok iyi bir karar vermiş htc herzaman elektroniğin babası japonlardır = sony=panasonıc=pıoneer. Jvc. sharp.vsvs

Samsung'un ekran teknolonojilerine alternatif olacak üreticilerin elinin iyice güçlenmesi. Samsung'a olan bağımlılığı azaltıyor. Netice iyi gibi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play